Reklama

Jest organizator tegorocznego festiwalu - przynajmniej na dzień dzisiejszy [SONDA]

Opublikowano: 30 marca 2019 08:41
Autor:

Jest organizator tegorocznego festiwalu - przynajmniej na dzień dzisiejszy [SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Burmistrz Jarocina odkrył - przynajmniej część - oczekiwanych przez wszystkich informacji na temat organizacji tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu. Z tego, co powiedział wynika, że jest organizator festiwalu i konkursu młodych kapel. Jaka jest koncepcja burmistrza na tegoroczny festiwal?

 

 

To, że burmistrz chce „przewrócić festiwal do góry nogami” okazało się w listopadzie ubiegłego roku. Adam Pawlicki postanowił zmienić organizatora (dotychczasowymi byli: Muzeum Regionalne oraz Biblioteka Miasta i Gminy pod nadzorem wiceburmistrza Roberta Kaźmierczaka - przyp. red.), a także formułę imprezy [szczegóły na ten temat - TUTAJ].

 

 

Od tego czasu minęły cztery miesiące a o tegorocznej edycji festiwalu ciągle nie ma konkretnych informacji [więcej TUTAJ]. Tematem zaczęły się interesować także media - również ogólnopolskie. Po „burzy”, jaka przetoczyła się w internecie na temat Jarocin Festiwalu, burmistrz Adam Pawlicki wydał oświadczenie, w którym kategorycznie stwierdził: „Pragnę zdementować doniesienia prasowe z ostatnich dni, według których profil muzyczny Jarocin Festiwal ma się zmienić tak diametralnie, że ma obejmować koncerty z nurtu disco polo czy pop.” [pełną treść oświadczenia burmistrza przeczytasz TUTAJ]

 

[o odwolaniu prezesa jarocińskiego szpitala - przeczytasz TUTAJ]

 

Zapewnił także, że „trwają zaawansowane rozmowy z zespołem produkcyjnym, który przedstawi koncepcję wydarzenia w nowej formule”. Zapowiedział między innymi, że „planowana jest współpraca z jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych”.

 

 

Burmistrz informował wówczas, że impreza wróci na ulicę Maratońską, a koordynatorem przedsięwzięcia ma być jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych (prezesem jest Mariusz Sawarzyński, dyrektor ds. inwestycji spółki Jarocin Sport - przyp. red.). W budżecie gminy Jarocin na organizację festiwalu w tym roku zabezpieczone zostało pół miliona złotych.

 

 

Pawlicki w jednej z audycji radiowych podkreślił, że „festiwal musi być otwarty na różne gatunki muzyki”. - To będzie niespodzianka. Jest taki pomysł, żeby festiwal każdego dnia - po muzyce granej na żywo - kończył się zabawą przy muzyce elektronicznej i klubowej - informował włodarz gminy [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

W międzyczasie odbyła się nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina, które zostało zwołane na wniosek opozycji. Jedynym tematem był tegoroczny festiwal. Z informacji, które wówczas przekazał radnym sekretarz Mariusz Gryska, niewiele jednak wynikało {szczegóły zobacz TUTAJ].

 

[burmistrz Jarocina kandydatem na europosła - szczególy TUTAJ]

 

Temat festiwalu wrócił na sesję w dniu dzisiejszym - 29 marca, na której burmistrz Adam Pawlicki przekazał kolejne informacje.

 

- Myślę, że w tym tygodniu, który przed nami zostanie już ogłoszony konkurs młodych kapel. Regulamin jest gotowy. I tak, jak kiedyś te kapele były przesłuchiwane w różnych miejscach, tak teraz będzie się to odbywało tylko w Jarocinie - mówił burmistrz.

 

 

Miałoby się to odbywać w Spichlerzu Polskiego Rocka. - Jesteśmy już po rozmowach z właścicielem Kontrapunktu, klubokawiarni działającej w Spichlerzu (Przemysław Szyduk), który razem z nami przeprowadzi przesłuchania kapel zakwalifikowanych do konkursu. Finałowe zespoły zagrają na głównej scenie festiwalowej - wyjaśnił Pawlicki.

 

Potwierdził też, że festiwal przewidziany jest na dwa dni - 13 i 14 lipca. - Rozmowy z częścią kapel już są przeprowadzone. Nazw nie podam dopóki nie będą podpisane umowy. A te będą zawierane po zakończeniu całej procedury wyłonienia organizatora festiwalu. Jesteśmy na końcówce przygotowania warunków zamówienia . Chcielibyśmy go jak najszybciej ogłosić. Ale do lipca mamy jeszcze kilka miesięcy czasu - uspokajał włodarz gminy.

 

 

Zapewnił, że festiwalowi nic nie grozi i że formuła na pewno będzie inna niż w ubiegłym roku.

 

- Będzie dużo znanych zespołów, które grają polską muzykę. Planowany jest festiwal przy ulicy Maratońskiej, na bocznym boisku. Chcemy też maksymalnie wykorzystać ogrodzenie i oświetlenie, które już tam jest, żeby maksymalnie obniżać koszty produkcji tego festiwalu - referował Pawlicki.

 

 

 

Odniósł się także do tego, że koordynatorem imprezy miała być jarocińska Fundacja Animacji Społecznych. - Był taki pomysł, ale, jeśli FAS miałoby być producentem festiwalu, to musielibyśmy zrobić podwójny przetarg - na koordynatora festiwalu i drugi na poszczególne usługi dodatkowe. To wymagałoby za dużo czasu, na co nie możemy sobie pozwolić - zaznaczył burmistrz.

 

 

Jest jeszcze jeden aspekt sprawy, o którym Adam Pawlicki nie wspomniał. Otóż wkrótce po tym, jak ogłoszono, że Fundacja Animacji Społecznych ma koordynować organizację tegorocznego festiwalu jej prezes - Mariusz Sawarzyński - zrezygnował z funkcji i póki co organizacja jest bez prezesa.

 

Wracając jednak do obrad rady miejskiej burmistrz Pawlicki nieoczekiwanie przedstawił radnym zupełnie inną koncepcję na organizację sztandarowej imprezy dla miasta.

 

- Myślę, że szybszą ścieżką, łatwiejszą, bardziej prostą będzie zaangażowanie - przynajmniej na dzień dzisiejszy - spółki Jarocin Sport, która i tak będzie producentem - przynajmniej części festiwalu - chociażby ze względu na to, ze impreza będzie się odbywała na ich terenie - argumentował.

 

 

 

I dodał: - Pewnie, że Jarocin Sport będzie musiał doprosić innych producentów związanych przede wszystkim ze sceną, z nagłośnieniem i kapelami. Ale myślę, że najprostsze i najbardziej logiczne będzie przekazanie aportu do Jarocin Sport na przeprowadzenie tej imprezy, bo oni będą najlepszym organizatorem. Wtedy niepotrzebna byłaby procedura przetargowa. Mamy prostą procedurę, wnosimy gotówkę do spółki, która ma w ten sposób środki na zorganizowanie festiwalu.

 

 

Adam Pawlicki przyznał, że na pewnym etapie była też koncepcja, żeby organizacją festiwalu zajęła się Jarocińska Agencja Rozwoju. - Pewnie, że mogłaby, ale Jarocin Sport jest jakby oczywistym podmiotem do realizacji tego wydarzenia.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (39)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Poznaniak.

  Była firma Goahed i Sieracki był festiwal nie ma ich i nie ma festiwalu. Wtedy było pole namiotowe ze scena była atmosfera festiwalowa i gwiazdy ma scenie głównej a teraz co jest koniec festiwalu.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -0

  poznaniak

  przypominam drogi Jarocinie, że jest kwiecień- a festiwal w lipcu... a wy dopiero teraz szukacie organizatora???? NO I ZNOWU BĘDZIE MANJANA !!!!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Grygu

  Chwalenie się, że na festiwalu jest 5 scen? Na festiwalach jest na to moda, więcej zespołów, więcej gatunków muzycznych, większą frekwencja, ale co to daje w Jarocinie? Średnio 3 zespoły na dzień na jedną scenę, serio? A zważywszy, że większość gra na dużej, to na innych grają 1 albo 2? Czym tu się chwalić. Zapomniałem o jednym plusie! Scena na polu namiotowym, gdzie mogą zagrać zespoły mało znane itd. Świetny pomysł, szkoda tylko że jak chce się ich posłuchać, a nie śpi się na polu namiotowym to trzeba... zapłacić za pole namiotowe. Moim zdaniem lepiej organizować festiwal na Maratońskiej niż w centrum, wiadomo tłum ludzi, lepiej żeby festiwal odbywał się z boku, a do centrum przyciągnąć innymi atrakcjami. Sceny muszą być oddzielone, żeby były niezależne i sobie nawzajem nie przeszkadzały. Festiwal organizuje się na następny dzień po zakończeniu festiwalu, a nie w kwietniu szuka organizatora!!!!!!!! Kolejny plus, w końcu tańsze karnety dla mieszkańców, brawo po kilku latach w końcu ktoś pomyślał. Ogromny problem brak corocznego rzetelnego sprawozdania z festiwalu, ja nie oczekuję, że on będzie na siebie zarabiał, zysk dla miasta to reklama, informacja w mediach ogólnopolskich, turyści, ok tylko przez kilka dni, ale zawsze coś. Dożynki też nie przynoszą zysku, a niektóre gminy dopłacają do organizacji. Zamiast tego tajemnice. Może po prostu co raz niższa frekwencja, ale panie Burmistrzu, jest tego jakaś przyczyna? I tu Apel do pana, niech się w tej kwestii otworzy na innych, posłucha co mówią inni, co doradzają. Nie każdy zna się na wszystkim i to nic złego, ale po co trwać w błędnych założeniach. Może ktoś podrzuci ciekawe pomysły. Ja wiem jako polityk, co jest ich powszechną wada, uważa, że wszystko sami muszą zorganizować i dopilnować, ale w życiu to się nie sprawdza. Kto organizował stary festiwal? Ludzie z pasją czy władze gminy? Ja wiem, widzę to po organizacji, to w założeniu miał być wielki festiwal pokroju Opener i tego typu, ale festiwal rockowy nigdy taki nie będzie, bo charaktery ludzi uczestniczących inny, inne wartości i oczekiwania.

 • 2 lata temu | ocena +10 / -0

  Zawiedziona

  Przez ostatnie 2 lata festiwal organizował ktoś, kto się na tym kompletnie nie zna... Pan Robert oddalal i śmiał się ze wszystkich uwag i obserwacji. Chciał koniecznie pokazać, jaki jest fajny i zrobił piknik dla mieszkańców. Czułam się intruza. Po wielu latach obecności, postanowiłam, że już nie pojadę. Ideały umarły... festiwal umarł... Cóż, polityka za mocno wkroczyła do działania i znowu zawaliła. Przerzucam się na Kostrzyn. Tam jest życie, a Wy lepiej już nic nie róbcie ze swoimi złotymi pomyslami. Zawaliliście!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -0

  Grygu

  Plusy FJ, legenda związana z tym festiwalem, a to dawało możliwą darmową reklamę w mediach, przecież w wiadomościach były informacje o reaktywacji festiwalu. Ludzie pamiętają stary festiwal, więc wielu z sentymentu przyjechało powtórnie. Minusy: Troszkę się zgodzę z tym, że festiwal musi dostosować się do dzisiejszych czasów, więc profil nastawiony tylko na muzykę punkową może dać małą frekwencję, ale myślę, że jeden dzień nastawiony na wspomnienia starych kapel by się przydał. Trzeba poszerzyć rodzaje gatunków muzycznych, ale na pewno nie o disco polo, pop, rap czy hip hop. Ludzi którzy tylko słuchają punka jest na prawdę mniej wśród młodzieży, a pamiętajmy, że duża część uczestników to właśnie młodzi ludzie. Jest za mało imprez i wydarzeń towarzyszących. wiadomo jest kino, więc pokazy filmów to standard, jest muzeum ok. Ale po za tym? Zespoły zaczynają grać o 16, a do tego czasu coś trzeba robić, nie każdy spędza czas tylko na piciu. A jest mało osób których zainteresuje muzeum historii Jarocina czy muzeum Napoleona, z całym szacunkiem dla tych inicjatyw

 • 2 lata temu | ocena +5 / -0

  Grygu

  Jeśli jest kwiecień, a nie ma jeszcze organizatora, to gratuluję, ciekawe jakie zespoły czekają do kwietnia, żeby dostać ofertę gry na Festiwalu w Jarocinie, po prostu wszystkie mają zabukowane terminy na Jarocin, a po za tym po co organizator, skoro konkurs kapel jest już zaplanowany, jest regulamin i tak dalej. Po co organizator skoro jest już formuła, jest teren, pomysł. A po za tym z artykułu wynika, chyba że czegoś nie zrozumiałem, że pomysł na organizatora zmienia się co chwilę. A po za tym skoro robią to spółki gminne to i tak na prawdę robi to gmina Jarocin.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  Ggg

  Frajerstwo. Festiwal pogrzebany.

 • 2 lata temu | ocena +3 / -0

  Wzw

  Wkurza mnie juz ta coroczna zmiana koncepcji które i tak nic nie dają najlepszy festiwal to był pierwszy Reatywacja n

 • 2 lata temu | ocena +1 / -4

  Twz

  Pół miliona na festiwal który co roku przynosi straty disco star lepiej przywrócić albo nie robić nic .

 • 2 lata temu | ocena +2 / -1

  nie zdradzamy naszych ideałów sprzed lat

  niektórzy mówią że festiwal zamiera bo pokolenie wymiera - to wam mówię, że to bzdura,. Woodstok Owsiaka ma się dobrze. Po prostu jarocinska wieś nie potrafi zrobić miasta jakie było tu kiedyś. Tamten jarocin z dobrych festiwali już w części z jarocina wyjechał. Nie układamy się z wiadomo czym! Mamy swoje ideały z młodości i jesteśmy im wierni.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -0

  ktoś

  W Brukseli mówią,że jak Pawlicki przejdzie, to Jarocin Sport ma festiwal w San Remo robić.....

 • 2 lata temu | ocena +4 / -0

  xxxxxxxxx

  Boże co za pierdoły

 • 2 lata temu | ocena +3 / -7

  www

  Winicie burmistrza, a tak naprawdę czasy się zmieniły i ci dawni festiwalowicze albo już prawie wyginęli, albo siedzą gdzieś w przychodniach. Nie liczcie na cud, bo praktycznie nikt już nie słucha takiej muzyki.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -4

  www

  Winicie burmistrza, a tak naprawdę czasy się zmieniły i ci dawni festiwalowicze albo już prawie wyginęli, albo siedzą gdzieś w przychodniach. Nie liczcie na cud, bo praktycznie nikt już nie słucha takiej muzyki.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -0

  Ajk

  Obleciał mnie zimny pot i dreszcze. Jest źle. Jest bardzo źle. Uczucie? Jakby ktoś uderzył mnie pięścią w klatkę piersiową... Czuję olbrzymi zawód i żal...

 • 2 lata temu | ocena +4 / -1

  jacekpl

  Jarocin był miastem gdzie na Rockowisko jechały tysiące młodych z Całej Polski i wiele fanów z zagranicy . Teraz tabuny dziwią się . https://www.youtube.com/watch?v=K8dSQe9kSJQ dla rozweselenia na rockowo https://www.youtube.com/watch?v=cmQCVGYia4w https://www.youtube.com/watch?v=vZVRa4ZgAjY

 • 2 lata temu | ocena +14 / -2

  Agent Tomek z ABC

  Najważniejsze dla Skazanego za ... zwroty: nie trzeba organizować przetargu i gotówka. Ciekawe co ?

 • 2 lata temu | ocena +9 / -3

  twój nick

  Internauci, dlaczego tak krytykujecie przygotowania do festiwalu ? Przecież to teraz ma być tak po prostu w światowym stylu, tak po brukselsku.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -2

  Dwie siekiery

  Historia upadku JF jest najlepszym przykładem jak można zniszczyć znaną markę. Proponuję zmienić nazwę na Gminno- powiatowy festyn ro(c)kowy. Rokowy bo raz w roku!!!

 • 2 lata temu | ocena +15 / -2

  Niepowiem

  I znalazł się sposób jak przekazać "legalnie" pieniadze dla Jarocin Sport które wcale nie były przeznaczone dla nich.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -2

  spać tylko w jarocinie

  zamknąć spichlerz polskiego rocka, ale przed tym podać do publicznej wiadomości na stronie niezależnych mediów szczegółowo ile to miesięcznie kosztuje.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  twoja-stara

  HAHAHAHAHAH Jarocin otwarty na każdy rodzaj muzyki.... Tylko nie na disco polo? No ***** mać to jest poniżej wszelkiej krytyki, a tak poza tym ZNISZCZYLIŚCIE DISCO STARS FESTIWAL, jetem pewny że już się nie odbędzie. Dramat dramat i jeszcze raz dramat

 • 2 lata temu | ocena +22 / -1

  Taka prawda

  Ja proponuję proboszcza na organizatora! Tak oto niszczy się legendę, która z roku na rok coraz mocniej dawała o sobie znać. Tak o to po trupach do pieniędzy się idzie...