Reklama

Jarociński strażak walczy z pożarami w Grecji [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodszy ogniomistrz Przemysław Wólczyński ochotnik z OSP Golina i zawodowy strażak z Krotoszyna walczy z pożarami w Grecji.

Reklama

Młodszy ogniomistrz Przemysław Wólczyński ochotnik z OSP Golina i zawodowy strażak z Krotoszyna walczy z pożarami w Grecji.       
 
Grecja płonie. Takie informacje dominują w mediach. Pożary lasów wybuchły w wielu częściach Grecji podczas trwającej od kilkunastu dnia fali upałów. Bardzo wysoka temperatura i  wiatr nie ułatwiają akcji gaśniczej. Władze kraju uznały, że sami nie pokonają żywiołu. Zwrócili się o pomoc do innych państw. Polska skierowała do walki z pożarami  jednostki Państwowej Straży Pożarnej: dwa moduły GFFFV z Wrocławia i Poznania, w sumie 143 strażaków i 46 pojazdów.

W Grecji  z żywiołem walczy mieszkaniec gminy Jarocin - Przemysław Wólczyński, na co dzień pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Jest też druhem OSP Golina.

Jarociński strażak walczy z pożarami w Grecji

„Trzymamy kciuki i myślami jesteśmy z tobą. Znając Przemka - da z siebie wszystko. A my jesteśmy dumni że strażacka cząstka Goliny pojechała tam razem z Tobą” – napisali ochotnicy z Goliny w mediach społecznościowych.

Przemysław Wólczyński o wyjeździe za granicę dowiedział się w piątek w czasie służby.

- Przed godziną 21.00 zadzwonił do mnie mąż z informacją, że przyszła dyspozycja wyjazdu do Grecji. Dostał przepustkę, aby przyjechać do domu i się spakować. Przyjechał do domu na pół godziny. Przyszła decyzja i tak to szybko poszło - mówi Marta Wólczyńska, żona ratownika, który pojechał do Grecji, a na co dzień wiceprezes OSP Golina.


 Czy boi się o męża?

Jarociński strażak walczy z pożarami w Grecji

 -  Boję się, jak dowiedziałam się, że jadą na tą wyspę, z której wszyscy uciekają – dodaje Marta Wólczyńska.

PSP poinformowała, że nasi strażacy noc spędzili już w bazie, którą zbudowali na miejscu.

„Dziś wkraczają do akcji gaśniczej! Po porannych odprawach wyznaczone plutony udały się w rejony działań:  okolice miejscowości Ellinika - moduł Wrocław;  okolice miejscowości Gouves - moduł Poznań” – czytamy w mediach społecznościowych PSP.

Trzy lata temu jarocińscy strażacy gasili pożary w Szwecji

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

                                


   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE