Reklama

Jarocińscy policjanci otrzymali ponad 5 tysięcy zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Opublikowano:
Autor:

Jarocińscy policjanci otrzymali ponad 5 tysięcy zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń mieszkańcy sami mogą zgłaszać miejsca i sytuacje, które są według nich niebezpieczne. Jarocińscy policjanci do końca grudnia 2022 roku otrzymali ich 5.524.

Już od ponad 6 lat funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. KMZB to aplikacja dzięki, której każdy może podzielić się z policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku. Warto z niej korzystać i sygnalizować służbom zauważone nieprawidłowości.

Ponad 5 tys. zagrożeń na KMZB zgłosili mieszkańcy powiatu jarocińskiego  

Ponad 6 lat temu uruchomiona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa wielkopolskiego. Również mieszkańcy powiatu jarocińskiego w tym czasie zgłosili wiele nieprawidłowości, które w ich ocenie były uciążliwe lub wymagały podjęcia działań przez policję.

- Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jarocińscy policjanci otrzymali 5.524 zgłoszenia. Z tego niepotwierdzonych było 2.860. Najczęściej mieszkańcy zaznaczali przekraczanie prędkości - 1.944. Wskazywali różne miejscowości w naszym powiecie. Najwięcej sygnałów otrzymaliśmy odnośnie zbyt szybkiej jazdy w Dąbrowie, na ul. Wrocławskiej w Jarocinie, ulicy Jarocińskiej w Annapolu - wylicza asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.  

 

Ludzie informują: Spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach   

       
1.527 zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania w różnych rejonach miasta. Z kolei osiedle Konstytucji 3 Maja i Park Gorzeńskiego w Jarocinie były najczęściej wskazywane, jako miejsca w których spożywano alkohol. Za pomocą mapy mieszkańcy sygnalizowali również braki w infrastrukturze drogowej, podejrzenie używania środków odurzających, gromadzenie się małoletnich zagrożonych demoralizacją.

- Za każdym razem wysłane zgłoszenie jest weryfikowane i sprawdzane przez policjantów. W wyniku tych czynności wiele ze zgłoszeń zostało potwierdzonych i definitywnie wyeliminowanych. Zdarzają się również zgłoszenia, które nie zostały potwierdzone - dodaje policjantka.


 - Ważne jest, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji, a sygnały mieszkańców funkcjonariusze sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje prawne – mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska.

   
Policja przypomina, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub bezpośrednio do dyżurnego jarocińskiej komendy pod numerem  telefonu 47 77 55-200

Czy reagujecie na zagrożenia na Waszym terenie? Zgłaszaliście ja za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 
        

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy