Reklama

Reklama

Jarocin w pełnej gotowości czeka na szczepionki przeciw koronawirusowi

Opublikowano: wt, 29 gru 2020 11:37
Autor:

Jarocin w pełnej gotowości czeka na szczepionki przeciw koronawirusowi - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie czeka na szczepionki przeciw koronawirusowi. Transport miał dotrzeć do naszego miasta wczoraj. Tak się nie stało.

 

W podobnej sytuacji są także okoliczne szpitale.

 

- Mieliśmy informację z Narodowego Funduszu Zdrowia, że szczepionki trafią do nas w poniedziałek - 28 grudnia. Tak się nie stało. Później dostaliśmy wiadomość, że transport przyjedzie we wtorek przed południem. cały czas czekamy - informuje dr. n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny placówki.

 

Szczepienia są dobrowolne. Spośród ponad 400-osobowej załogi naszej lecznicy chęć zaszczepienia zgłosiło ponad 200 osób. Szpital na początek zamówił 75 dawek preparatu.

 

- Mogliśmy zamówić 75 dawek albo wielokrotność tej ilości. Ponieważ szczepionka musi być przechowywana w specjalnych warunkach a samo szczepienie wymaga odpowiednich odstępów czasowych,. zdecydowaliśmy, że na początek zamówimy 75 dawek - tłumaczy szef medyczny.

 

 

Personel jarocińskiego szpitala będzie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi w pierwszej kolejności

 

Szczepionki przeciw koronawirusowi w pierwszej kolejności dostaną pracownicy szpitali

Cały proces Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 podzielony został na 4 fazy. W tak zwanej fazie 0 zaszczepione zostaną osoby, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, przede wszystkim personel medyczny. Przewidywany czas trwania tej fazy to koniec lutego 2021 r.

 

W marcu najprawdopodobniej rozpocznie się I faza szczepień adresowana do seniorów. Będą ją - tak, jak pozostałe dwie - przeprowadzały wyznaczone punkty szczepień.

 

- Punkty szczepień będą w każdej gminie. W każdej z nich powstanie też przynajmniej jeden mobilny punkt - zapowiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

 

W tej fazie szczepionki dostaną osoby powyżej 60. roku życia, pracownicy Domów Pomocy Społecznej, ośrodków pomocy społecznej i służby mundurowe. Ministerstwo zdrowia zakłada, że uda się ich zaszczepić maksymalnie do końca czerwca.

 

Latem szczepieni mają być wszyscy chętni nauczyciele. Termin wiąże się z możliwością uruchomienia szkół od 1 września.

 

Kto następny w szczepieniu przeciw koronawirusowi?

Później - w II fazie akcji przewidzianej do końca 2021 roku - zaszczepione mają być osoby poniżej 60. roku życia (od 18 do 59 lat) z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Do tej fazy zaliczone zostały także osoby związane z bezpośrednim funkcjonowaniem państwa (dostawy wody, gazu, energii - przyp. red.).

 

Ostatnia - III faza szczepienia ma się rozpocząć w 2022 roku. Wtedy do kolejki ustawią się przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych z powodu obostrzeń.

 

W tym samym czasie szczepionka będzie wędrować do pozostałych Polaków - poniżej 60. roku życia. Jak wynika z wstępnych informacji rząd najprawdopodobniej zdecyduje się na podział ze względu na wiek - 50+, później 40+, później 30+ i tak do 18+.

 

Czy ten plan Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 uda się zrealizować, zależy przede wszystkim od liczby chętnych, od sprawności punktów szczepień oraz regularności dostaw szczepionki.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Ciekawe

  A czy będzie transmisja na żywo ?

 • rok temu | ocena +2 / -1

  R11L

  Co tak na prawdę na wizji otrzymali tzw.celebryci partyjni tego się nie dowiemy. Nie ma godziny policyjnej w S.ale Nieoficjalny "stan sylwestrowy". Rządzący -biorą przykład z komunistów chińskich.Nowy rok - trzynasty rachunek za prąd. https://www.youtube.com/watch?v=BuZXyk97ROs Morawiecki ogłasza "Nowy Ład" https://www.youtube.com/watch?v=gPziYNC... Rozwiń

 • rok temu | ocena +0 / -2

  co to znaczy "gadzinówka" ?

  ?

 • rok temu | ocena +3 / -3

  Qwerty

  Chciałoby się powiedzieć za klasykiem PRL "jadą, jadą p. magister.... Podłość ludzka nie ma granic" ;-)

 • rok temu | ocena +2 / -2

  jacekpl

  Do przeczytania https://stolikwolnosci.pl/wywiad-z-prof-romanem-zielinskim/ dodatkowo https://www.gov.uk/government/publications/regulatory-approval-of-pfizer-biontech-vaccine-for-covid-19/information-for-healthcare-professionals-on-pfizerbiontech-covid-19-vaccine

 • rok temu | ocena +3 / -2

  pola

  "Wtedy to do kolejki ustawią się przedsiębiorcy..." ( 3 faza ) no no, zastanawiająca ( delikatnie ujmując ) narracja...

 • rok temu | ocena +1 / -2

  Capricornus

  Proszę o rzetelność w kwestii szczepień dla nauczycieli W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele... Rozwiń