Reklama

Jarocin. Rolnicy mogą składać zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Jarocin. Rolnicy mogą składać zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych - Zdjęcie główne

Jarocin. Rolnicy mogą złożyć zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Rolnicy mogą składać zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych. Informacje można składać u sołtysów.

Reklama

Do Urzędu Miejskiego w Jarocinie wpłynęło pismo skierowane przez poznański oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Ośrodek zwrócił się do urzędu o pomoc w ustaleniu poziomu zainteresowania rolników indywidualnych gruntami rolnymi na terenie gminy Jarocin. 

Jarocin. Rolnicy mogą składać zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych. Mają czas do końca sierpnia

W związku z tym burmistrz Adam Pawlicki wystosował do wszystkich 23 sołectw na terenie gminy kurendę, w której prosi, aby miejscowi rolnicy, którzy są zainteresowani potencjalnym zakupem gruntów rolnych złożyli taką informację do swojego sołtysa.

Termin został wyznaczony na wtorek - 31 sierpnia.

Sołtysi otrzymali także specjalne tabele, do których wprowadzają dane przekazywane przez rolników dotyczące między innymi areału, który chcieliby nabyć oraz klasy ziemi, którą są zainteresowani.

Zbiorcze zestawienie tych informacji każdy sołtys powinien dostarczyć do Referatu Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Jarocinie do poniedziałku - 6 września.

Sołtysi przyznają, że zainteresowanie wśród rolników przekazywaniem oczekiwanych przez KOWR danych jest póki co praktycznie zerowe. Zwracają jednak uwagę na to, że czas na takie rzeczy jest wyjątkowo niesprzyjający, ponieważ trwają żniwa i intensywne prace na polach.

- Czas jest do końca sierpnia, więc może jeszcze się zgłoszą - mówi Barbara Krysztofiak-Jurek, sołtys Mieszkowa.

Jarocin. Rolnicy mogą składać zapotrzebowanie na zakup gruntów rolnych. Informacje będą aktualizowane 

Okazuje się, że poznański oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa zbiera kompleksowe dane dotyczące zapotrzebowania na grunty rolne po raz pierwszy. Służą one badaniu rynku nieruchomości w rolnictwie.

- Będziemy to aktualizowali co pół roku. Jednak już drogą mailową w formie pytania czy się coś zmieniło - wyjaśnia przedstawicielka poznańskiego KOWR-u.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy