Reklama

Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie uniwerslane

Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną  - Zdjęcie główne

Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną | foto Zdjęcie uniwerslane

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną. Radni rozliczą burmistrza.

Reklama

To najważniejsze posiedzenie w roku, na której radni ocenią wykonanie budżetu gminy za 2020 rok i podejmą decyzję czy udzielić burmistrzowi Jarocina absolutorium.

Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną. Radni rozliczą burmistrza

Zanim to jednak nastąpi uczestnicy posiedzenia będą mieli okazję podjąć debatę nad raportem o stanie gminy za ubiegły rok i przegłosują uchwałę dotyczącą udzielenia burmistrzowi wotum zaufania.

Następnie radni wysłuchają sprawozdań z wykonania budżetu i finansowego gminy za ubiegły rok oraz informacji o stanie mienia komunalnego. Zapoznają się także z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu gminy i informacji o stanie mienia komunalnego.

Swój wniosek i opinię w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi przedstawi komisja rewizyjna rady miejskiej a następnie odbędzie się dyskusja nad wykonaniem budżetu za 2020 r. w świetle przedstawionych wcześniej sprawozdań, opinii, informacji i wniosku komisji rewizyjnej.

Na koniec radni przegłosują projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdań finansowego oraz z wykonania budżetu za ubiegły rok a także uchwały w sprawie udzielenia absolutorium burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu.

Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej zwołał sesje absolutoryjną. W programie także 19 uchwał

To zakończy absolutoryjną część posiedzenia. Po przerwie program sesji przewiduje 19 uchwał. Między innymi w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości położonych: w Mieszkowie, w Witaszycach przy ul. Wiatracznej, w Zakrzewie oraz  w Jarocinie przy ul. Batorego.

Radni przegłosują wyrażenie zgody na wniesienie wkładu pieniężnego  w wysokości do Zakładu Usług Komunalnych w Jarocinie.

W trakcie posiedzenia podjęta ma zostać decyzja o przekształceniu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Centrum Usług Społecznych w Jarocinie.

Posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie odbędzie się dzisiaj, w środę - 23 czerwca, początek o godzinie 8.30 w trybie online.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy