Reklama

Darmowa pomoc prawna i mediacja tylko przez telefon

Opublikowano: pt, 16 paź 2020 09:08
Autor:

Darmowa pomoc prawna i mediacja tylko przez telefon - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Ze względu na znaczny wzrost zachorowań na Covid-19 starosta Lidia Czechak wprowadziła zmiany zasad funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji na terenie powiatu jarocińskiego.

 

Zgodnie z komunikatem starosty od poniedziałku - 19 października zawieszona do odwołania zostaje bezpośrednia obsługa interesantów w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i mediacji w Jarocinie i Żerkowie.

 

Natomiast nadal zawieszona pozostaje bezpośrednia obsługa interesantów w punkcie w Kotlinie i Jaraczewie.

 

[jarociński referat komunikacji został zamknięty - więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

Porady będą udzielanie wyłącznie przez telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ([email protected]), w godzinach pracy punktów:

poniedziałek - 8.00 - 16.00,

wtorek - 8.00 do 17.00,

środa - 8.00 do 16.00,

czwartek - 8.00 do 16.00,

piątek - 8.00 do 16.00.

 

Na porady zdalne obowiązują zapisy pod numerem telefonu: (62) 740-79-22 w godz. od 8.00 do 15.00 lub przez stronę internetową: http://www.powiat-jarocinski.pl/Rezerwacja_wizyt.html.

 

[Urząd Miejski w Jarocinie wprowadził ograniczenia w przyjmowaniu interesantów - więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

 

Przed udzieleniem porady należy także złożyć wniosek o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość - na adres [email protected]

 

Powinien on zawierać oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Wniosek można pobrać ze strony internetowej powiatu https://www.powiat-jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html

 

Osoby, które skorzystają z darmowej porady mogą anonimowo wyrazić opinię na ten temat za pośrednictwem karty pomocy (część B) za pośrednictwem:

- poczty elektronicznej: [email protected],

- listownie bezpośrednio do Wydziału Administracyjno-Inwestycyjnego Starostwa Powiatowego w Jarocinie (al. Niepodległości 10-12) z dopiskiem „Nieodpłatna pomoc prawna”.

 

Kartę pomocy można pobrać ze strony internetowej powiatu https://www.powiat-jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html.

 

Nieodpłatna pomoc prawna skierowana jest także do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą i jest pomocą de minimis. W związku z tym przed udzieleniem porady prawnej, podmiot ubiegający się o nią powinien wypełnić i dostarczyć „Oświadczenie dotyczące pomocy de minimis”.

 

Wnioski i oświadczenia można pobrać ze strony: http://powiat-jarocinski.pl/Nieodplatna_pomoc_prawna.html

 

 

Nowy - 41. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.