Reklama

Jarocin. Prawdziwy sprawdzian dla radnych na miejskiej sesji [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jarocin. Prawdziwy sprawdzian dla radnych na miejskiej sesji [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne

Jarocin. Kolejna sesja rady miejskiej w trybie online | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Kolejna sesja rady miejskiej w trybie online. W programie znalazły się 24 punkty. Wszystko jednak wskazuje na to, że porządek obrad zostanie rozszerzony. Nieoficjalnie wiemy, że przygotowywany jest projekt uchwały, który może postawić radnych przed poważnych wyborem.

Reklama

Tym razem przewodniczący rady Rajmund Banaszyński zwołał posiedzenie na czwartek - 25 marca, początek o godzinie 9.00. W programie znalazły się 24 punkty, w tym  15 projektów uchwał. Wszystko jednak wskazuje na to, że porządek obrad zostanie rozszerzony. Nieoficjalnie wiemy, że przygotowywany jest projekt uchwały, który może postawić radnych przed poważnych wyborem.

TRANSMISJA SESJI - ZOBACZ NA DOLE 

Chodzi o zmianę wysokości diet, które pobierają radni miejscy, a dokładnie tych rajców, którzy pełnią w organie określone funkcje - np. przewodniczący komisji stałej.

Zanim rozpoczną się głosowania nad projektami uchwał, radni wysłuchają sprawozdania z działalności Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za 2020 rok oraz z  działalności burmistrza i przewodniczącego rady w okresie między sesjami.

Jarocin. Kolejna sesja rady miejskiej w trybie online. Ważne projekty uchwał

W części uchwałodawczej posiedzenia znalazł się między innymi projekt uchwały w sprawie zmian w planie emisji obligacji komunalnych, których jedna z transzy - w wysokości 9 milionów 600 tysięcy złotych, została przesunięta z ubiegłego na ten rok.    

Poza tym rozpatrzony zostanie projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych oraz w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jarocin.

Jarocin. Kolejna sesja rady miejskiej w trybie online - w programie też zmiany i wkłady do spółek

Radni zdecydują o wniesieniu wkładu pieniężnego do dwóch spółek gminnych - Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w wysokości 12 milionów złotych raz do  Zakładu Usług Komunalnych - w wysokości 2 milionów 120 tysięcy złotych. 

W programie sesji są także zmiany w Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jarocin na lata 2021-2041 oraz w budżecie gminy Jarocin na rok 2021.

 

[AKTUALIZACJA, godz. 9.30]

Porządek sesji został rozszerzony, między innymi o projekt uchwały w sprawie zmiany wysokości diet radnych. Zgłosiła go grupa 9 radnych z klubu Ziemi Jarocińskiej. Ponieważ projekt tej uchwały nie był wcześniej analizowany przez radnych na posiedzeniach komisji stałych, opozycyjny klub "Dialog i Zaufanie" zawnioskował o godzinną przerwę w obradach.  

Radni wrócą do procedowania porządku obrad około godziny 10.35.

[AKTUALIZACJA, godz. 15.00]

Po długiej, nie pozbawionej emocji, uszczypliwości i wręcz złośliwości, dyskusji, radni większością głosów członków klubu Ziemi Jarocińskiej przyjęli uchwałę w sprawie zmiany wysokości diet. Szczegółowe kwoty, które otrzymują poszczególni radni podamy niezwłocznie po otrzymaniu konkretnych wyliczeń, o które zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Jarocinie. 

 

Obrady RADY MIEJSKIEJ W JAROCINIE można na bieżąco obserwować TUTAJ.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy