Reklama

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Masz problem, zgłoś się po pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Sprawiedliwości

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Masz problem, zgłoś się po pomoc - Zdjęcie główne

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Masz problem, zgłoś się po pomoc | foto Ministerstwo Sprawiedliwości

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Od dzisiaj do 28 lutego każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z pomocy prawnej u policjantów, ale również przedstawicieli sądów, prokuratur.

Reklama

Tegoroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbywa się w dniach od 22 do 28 lutego. Każda osoba zainteresowana może w tym czasie uzyskać bezpłatną poradę prawną w sądach, prokuraturach, komendach policji.


Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają skutkować uzyskaniem przez potrzebujących skutecznej pomocy.

 Gdzie będą  udzielane porady w Jarocinie?    


W związku z przypadającym „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach od 22 – 28 lutego 2021r. w godz. od 13.00 do 14.00 w Sądzie Rejonowym w Jarocinie zostanie uruchomiony punkt konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem Al. Niepodległości 15


- 22 lutego 2021r. – kurator zawodowy Kamila Zawodna - pok. nr 9 (parter)
- 23 lutego 2021r. – kurator zawodowy Alicja Krzyśko - pok. nr 9 (parter)
- 24 lutego 2021r. – kurator zawodowy Justyna Liberska - pok. nr 9 (parter)
- 25 lutego 2021r. – kurator zawodowy Arleta Durczak - pok. nr 9 (parter)
- 25 lutego 2021r. – kurator zawodowy Joanna Wasielewska - pok. nr 9 (parter)

 

Wszystkie dyżury w godz. od 13.00 do 14.00


 Poradę można uzyskać także w prokuraturze w Jarocinie

Z uwagi na pandemię prokuratura prosi, aby kontaktować się telefonicznie, tel. (62) 505-24-55. Porady udzielane w godzinach 9:00-11:00 i 13:00-16

W akcję włączyła się jarocińska policja. Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 47-77-55-200 .

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.  


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy