Reklama

Jarocin Festiwal 2019. Ważna informacja dla młodych kapel

Opublikowano:
Autor:

Jarocin Festiwal 2019. Ważna informacja dla młodych kapel - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do tegorocznej edycji Jarocin Festiwalu pozostały dwa i pół miesiąca. Ze względu na zmiany, o których zdecydował burmistrz Jarocina, a których wprowadzenie wymaga czasu, do tej pory nie znamy wielu szczegółów imprezy. Jedną z kilku pewnych rzeczy jest konkurs młodych kapel, który zostal ogłoszony. I tu ważna informacja dla tych, którzy chcieliby się zgłasić - nastąpiła zmiana terminu. 

 

 

Po długim czasie milczenia zaczęły spływać kolejne informacje na temat sztandarowego dla miasta wydarzenia. Pojawiła się miedzy innymi nazwa organizatora. Początkowo miała to być gmina spółka Jarocin Sport. Ostatecznie jednak została wybrana Jarocińska Agencja Rozwoju (dawny Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych - przyp. red.) [więcej na ten temat TUTAJ].

 

 

Będzie ona jednak tylko koordynowała całość przedsięwzięcia. Produkcję powierzono firmie, która jako jedyna złożyła swoją ofertę w przetargu ogłoszonym przez JAR. Jest to agencja Visionair Mariusza Woźniczki z Łodzi, która chce zorganizować festiwal za niemal 2 mln zł [szczegóły TUTAJ].

 

 

Miasto już wcześniej deklarowało, że ma na ten cel 0,5 miliona złotych. Natomiast JAR podał, że zabezpieczył dokładnie 2 miliony. Zważywszy na to, że w ramach „rewolucyjnych zmian” festiwal został okrojony do 2 dni, to jeden dzień będzie kosztował ponad 1 mln zł.

 

 

 

Co ma tyle kosztować? Okazuje się, że najdroższa będzie dwugodzinna transmisja telewizyjna na żywo z festiwalu.

 

 

- Albo sprzedajemy festiwal w telewizji i wychodzimy na cały kraj albo nie. Tak to wszystko kosztuje - stwierdził Robert Cieślak, prezes Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

 

 

Jarocin Festiwal 2019 odbędzie się w sobotę i niedzielę - 13 i 14 lipca. Sobotnia część festiwalu będzie obejmowała koncerty młodych kapel - laureatów Jarocińskich Rytmów Młodych oraz koncerty „gwiazd”. Zwycięzca JRM wystąpi w niedzielę - 14 lipca Koncert ma być transmitowany przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

 

 

Początkowo zespoły do udziału w przeglądzie mogły sie zgłaszać do 26 kwietnia. Teraz termin został przedłuzony do poniedziałku - 6 maja. Regulamin przeglądu dostępny jest na stronie internetowej Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie [więcej TUTAJ].

 

 

 

Kolejnym transmitowany na żywo przez telewizję koncertem będzie niedzielny, specjalny występ poświęconej 25-rocznicy śmierci Ryszarda Riedla. Zagra zespół Dżem oraz syn legendarnego wokalisty - Sebastian Riedel.

 

 

Poza tym festiwal ma wrócić na ulicę Maratońską. Jego integralną częścią będą Jarocińskie Rytmy Młodych. Laureatów wybierze komisja, której będzie przewodniczył Marek Piekarczyk (przyjmowane są zgłoszenia).

 

 

Z podanych przez prezesa JAR-u informacji wynika, że w tym roku nie będzie tańszych biletów dla mieszkańców gminy Jarocin. - Z tym wiążą się duże problemy w związku z RODO, czyli ochroną danych osobowych. Już w ubiegłym roku były z tym kłopoty - argumentował szef JAR-u. Nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

 

 

Zapowiedział tylko, że komunikat w tej sprawie zostanie ogłoszony po weekendzie majowym. Wtedy też zostaną podane informacje dotyczące sprzedaży biletów na tegoroczny festiwal.

 

 

Natomiast burmistrz Adam Pawlicki przy okazji podpisywania przez prezesa JAR-u umowy na produkcję festiwalu z łódzką firmą Visionair Mariusza Woźniczki - stwierdził:

 

 

- Dziś, tuż po tym jak podpisy pod umową zostały złożone, spotkałem się z właścicielem. Wszystkich, którzy z niecierpliwością czekają na festiwal, proszę jeszcze o chwilę cierpliwości. Wkrótce zorganizujemy konferencję prasową i poinformujemy Was o szczegółach. Zapewniam, że będzie się działo!

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE