Reklama

Jarocin. Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Jarocin

Jarocin. Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online - Zdjęcie główne

Jarocin. Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online | foto UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcesz być EKO - segregujesz odpady, oszczędzasz wodę, chcesz oddychać czystym powietrzem - weź udział w cyklu spotkań „EKO-logiczny Jarocin, czyli ekologia i logika w jednym”. Na pierwsze z nich poświęcone ochronie powietrza już można zgłaszać pytania do ekspertów.

Reklama

- W kwestii ochrony powietrza Jarocin robi bardzo wiele - zaznacza burmistrz Jarocina Adam Pawlicki. - Realizowane są między innymi inwestycje w termomodernizację budynków użyteczności publicznej. W spółkach miejskich powstają instalacje odnawialnych źródeł energii. Modernizowane są drogi, a także udzielane jest wsparcie dla mieszkańców w zakresie wymiany starego ogrzewania. Poprawa jakości powietrza w mieście nie jest jednak możliwa bez zaangażowania mieszkańców w ekologiczne, a zarazem logiczne działania - uważa włodarz gminy.

 Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online - tematem czyste powietrze


Z początkiem roku gmina Jarocin rozpoczęła kampanię edukacyjną „Eko-logiczny Jarocin”, która ma nie tylko pokazać działania na rzecz ochrony środowiska realizowanych przez samorząd, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców w działania proekologiczne, poprawiające jakość ich życia.W ramach tej akcji odbędzie się także cykl spotkań z mieszkańcami, którzy chcą być EKO. Tematem przewodnim pierwszego z nich będzie ochrona powietrza.Organizatorem wydarzenia jest gminna spółka Energia Jarocin, która współpracuje w tym zakresie z urzędem miejskim oraz trzema innymi spółkami: ZGO - Wielkopolskim Centrum Recyklingu, Jarocińską Agencją Rozwoju oraz Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.  

 Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online - co w programie?


Ze względów epidemicznych, spotkanie odbędzie się on-line, zatem każdy chętny mieszkaniec zyska możliwość uczestnictwa w nim.Podczas wydarzenia, reprezentujący Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii Przemysław Hofman, opowie o najbliższych celach związanych z rozwojem gospodarki niskoemisyjnej w Polsce.Natomiast Ireneusz Ratajczak z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu będzie mówił o wsparciu działań z zakresu ochrony powietrza, w tym odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej oraz o Programie „Czyste Powietrze”.
Nie zabraknie także wątków lokalnych, dotyczących niskiej emisji, efektywności energetycznej oraz odnawialnych źródeł energii, a w dyskusji poświęconej zielonej energii z OZE weźmie udział przedstawiciel spółki Energia Jarocin.

 Eko-spotkanie dla mieszkańców tylko online - fachowcy odpowiedzą na pytania


W programie spotkania uwzględniono również czas na odpowiedzi na pytania mieszkańców. Do 8 marca można je przesyłać poprzez specjalny formularz, dostępny na stronie internetowej: eko-jarocin.abrys.pl.Odpowiedzi można się spodziewać w trakcie pierwszego EKO-spotkania, które odbędzie się w poniedziałek - 8 marca, w godzinach od 16.00 do 18.00. Ze względów epidemicznych zostanie ono przeprowadzone online - za pośrednictwem łączy internetowych.   Szczegółowych informacji udziela Małgorzata Masłowska-Bandosz 784-001-823 [email protected]  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy