Reklama

Gmina Jarocin oczami burmistrza - „dobra energia napędza rozwój”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

Gmina Jarocin oczami burmistrza - „dobra energia napędza rozwój” - Zdjęcie główne

Materiały UM w Jarocinie | foto Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Pawlicki jest burmistrzem Jarocina od 2002 roku. W tym czasie, jego zdaniem, miasto i gmina zmieniły się nie do poznania. W nagraniu wideo podsumowuje kilkanaście lat swoich rządów i stwierdza, że rozwój Jarocina napędza pozytywna energia.

Reklama

Adam Pawlicki wspomina, że 2002 roku majątek gminy był wart 164 miliony złotych, a budżet wynosił około 45 milionów.- Teraz majątek przekracza 1 miliard złotych - podkreślił burmistrz.

 

 

I zaznaczył, że znaczna część inwestycji została sfinansowana ze środków pozyskanych z zewnątrz.Wystąpienie włodarza gminy [WIDEO PONIŻEJ] zostało podzielone na kilka kategorii w zależności od rodzaju inwestycji prowadzonych w gminie.Burmistrz zwrócił uwagę na zmiany w oświacie, na sale gimnastyczne, które zostały pobudowane i ztermomodernizowane, energooszczędne placówki edukacyjne.

 Gmina Jarocin oczami burmistrza - wielomilionowe inwestycje drogowe


Kolejnym poruszonym tematem były zmiany układu komunikacyjnego miasta.- W tej chwili korków nie ma wcale, a nie jesteśmy jeszcze na końcówce - zauważył Pawlicki.Mówił o rozpoczętych i kontynuowanych zadaniach drogowych na przykład związanych z przebudową ulicy Wojska Polskiego i budową trzech rond w ciągu tej ulicy.

 Wspomniała także o planach budowy łącznika dróg krajowych nr 11 i 12.- Dokumentacje projektowa mamy zakończoną. Kiedy powstanie ten łącznik będziemy mieli zamknięty ring Jarocina - stwierdził.

 

 

 


Gmina Jarocin oczami burmistrza - miasto będzie przepiękne


Była mowa o największym projekcie wymiany sieci podziemnych i rewitalizacji śródmieścia Jarocina, który realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za blisko 300 milionów złotych.O modernizacji oczyszczalni ścieków w Cielczy za ponad 100 milionów złotych z nowoczesną instalację odzysku fosforu.- Miasto będzie przepiękne. Całe śródmieście będzie z nowymi ulicami, ścieżkami rowerowymi, oświetleniem i zielenią - zaznaczył Adam Pawlicki.

 Burmistrz nie zapomniał wspomnieć także o pracach, które spowodowały odnowienie jarocińskich parków, a przede wszystkim pałacu i parku Radolińskich.- Wiemy dokąd zmierzamy i jaki mamy cel. Kierunek energetyczny jest jedną z największych szans w przyszłości gminy Jarocin. I w tym pokładam wielkie nadzieje - stwierdził włodarz gminy.                 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy