Reklama

Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Jarocin

Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców - Zdjęcie główne

Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców (na zdjciu panele fotowoltaiczne na obiektach spółki Jarocin Sport) | foto Fot. UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców. Gmina przystępuje do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Reklama

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej wyznacza konkretne cele w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, poprawy efektywności energetycznej oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii przede wszystkim przez mieszkańców i przedsiębiorców, ale także przez sektor publiczny.

Efektem końcowym dokumentu ma być szereg działań nakierowanych - bezpośrednio i pośrednio - na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą mieszkańców i przedsiębiorców w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej to strategiczny dokument, który wyznacza kierunki działań w takich obszarach jak:
- transport publiczny i prywatny,
- budownictwo publiczne,
- gospodarka przestrzenna,
- zaopatrzenie w ciepło i energię,
- gospodarka odpadami.

Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców. Sprawa dotyczy miedzy innymi źródeł ciepła

Do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej na lata 2021 - 2031 przystąpiła właśnie gmina Jarocin. Dokument ma być przygotowany z wykorzystaniem informacji zebranych od przedsiębiorców i mieszkańców gminy.

Pozwolą one lepiej rozpoznać i zdiagnozować potrzeby i możliwości między innymi w zakresie modernizacji źródeł ciepła czy termomodernizacji budynków.

Jarocin. Chcą opracować plan, potrzebują informacji od mieszkańców. Wypełnij ankietę

Zebrane informacje oraz opinie mają pozwolić na rzetelne opracowanie dokumentu. W związku z tym Urząd Miejski w Jarocinie zachęca do wypełnienia krótkiej ankiety.

Formularze można pobrać:
- w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie - ul. Kościuszki 15B, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00,  
- w formie elektronicznej na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Jarocinie https://jarocin.pl/strategia-rozwoju lub http://bip2.wokiss.pl/jarocin/bip/konsultacje-spolecze

Wypełnione ankiety można składać do piątki - 18 czerwca w Biurze Obsługi Klienta urzędu miejskiego lub przesyłać na adresy poczty elektronicznej: [email protected] lub [email protected]

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy