Reklama

Masz pomysł na jarociński rynek - zgłoś go czym prędzej

Opublikowano: wt, 22 wrz 2020 14:57
Autor:

Masz pomysł na jarociński rynek - zgłoś go czym prędzej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kończy się czas ważnych konsultacji społecznych, które ogłosił jarociński magistrat. Tym razem burmistrz pyta mieszkańców o opinię na temat funkcji, jakie ich zdaniem ma pełnić rynek w Jarocinie.

 

W centrum Jarocina - również na rynku - trwa wielka wymiana sieci podziemnych [więcej czytaj TUTAJ]. Docelowo ma ona objąć 20 ulic w centrum Jarocina i potrwać do kwietnia 2022 roku. Przebudowie poddany został między innymi rynek.

 

Swoją koncepcję na funkcjonowanie centralnego miejsca Jarocina po zakończeniu przebudowy przedstawili między innymi projektanci, którzy zajmowali się koncepcją zagospodarowania centrum Jarocina.

 

Ich wizualizacje rynku po modernizacji przewidują między innymi: fontannę, dużo zieleni i różnorodnych elementów małej architektury.

 

Jak czytamy w komunikacie jarocińskiego magistratu:

 

„Ideą projektu było stworzenie przyjaznej przestrzeni, która zostanie zdominowana przez pieszych, mających pełną swobodę poruszania się po rynku”.

 

Poprzez ogłoszone konsultacje władze miasta chciały poznać także pomysły mieszkańców na to, jaką funkcję ma pełnić rynek. Czasu na wyrażenie swojego zdania i zgłoszeniu projektu jest jednak coraz mniej. Można to zrobić tylko do środy - 23 września.

 

- Liczę na pomoc nie tylko mieszkańców śródmieścia, ale wszystkich jarociniaków. Starówka jest przecież naszym wspólnym dobrem - przekonywał do wzięcia udziału w konsultacjach burmistrz Adam Pawlicki.

 

Konsultacje nie są anonimowe. Każda osoba, wyrażająca swoją opinię lub zdanie, musi zatem być gotowa podać swoje imię i nazwisko. Inaczej jej głos będzie nieważny.

 

Karty konsultacyjne (ankiety) są udostępnione:

- w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 15B, parter, budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju, przy parkingu urzędu),

- w formie papierowej,

- w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na głównej stronie internetowej urzędu - w formie elektronicznej.

 

Następnie należy:

- przesyłać swoje opinie i pomysły drogą mailową w formie skanu wypełnionej karty konsultacyjnej na adres: [email protected],

- złożyć wypełnioną kartę konsultacyjną w Biurze Obsługi Klienta (ul. T. Kościuszki 15B, parter, budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju, przy parkingu urzędu).

 

Kto może wziąć udział w konsultacjach?

- wszyscy pełnoletni mieszkańcy gminy Jarocin,

- instytucje oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w Jarocinie przy: ul. Rynek, ul. Gołębiej, ul. Wyszyńskiego, ul. Średniej, ul. Wrocławskiej (od ul. Rynek do ul. Kilińskiego), ul. Kilińskiego, ul. Wąskiej, ul. Krótkiej, ul. Śródmiejskiej (od ul. Rynek do ul. Wąskiej), ul. Targowej (od ul. Wąskiej do ul. Św. Ducha), ul. Łąkowej, ul. Św. Ducha (od ul. Rynek do ul. Wojska Polskiego), ul. Kościelnej w Jarocinie, - właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Jarocin nie będący jej mieszkańcami.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE