Reklama

Powiat. Nawet 60 tysięcy na jeden zbiornik

Opublikowano:
Autor:

Powiat. Nawet 60 tysięcy na jeden zbiornik - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nawet 60 tys. zł dofinansowania na budowę i 30 tys. zł na renowację zbiorników wodnych można otrzymać od marszałka województwa wielkopolskiego. Pieniądze pochodzą z funduszu ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych.

O dotacje mogą się ubiegać rolnicy oraz spółdzielnie rolnicze i spółki prawa handlowego. Wnioski na zadania, które będą wykonywane w przyszłym roku, można składać do 30 listopada. Należy do nich przygotować szereg załączników, między innymi oświadczenie o posiadaniu nie więcej niż 30 ha zbiorników wodnych małej retencji.

O terminie rozpoczęcia i zakończenia budowy lub renowacji zbiornika wodnego służącego małej retencji trzeba zawiadomić właściwy terytorialnie Rejonowy Oddział Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. W trakcie realizacji dotowanego zadania jego przedstawiciele mogą skontrolować prowadzone prace. Należy im wtedy okazać pozwolenie na budowę lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót, określone przepisami Prawa budowlanego.

Środki na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji mogą być przyznane raz na 4 lata. Szczegóły na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - www.umww.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE