Reklama

„J… PiS” koszulkę z takim napisem włożył na odsłonięcie pomnika Szyszko w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na odsłonięcie pomnika ministra prof. Jana Szyszko założył koszulkę z napisem „J… PiS”. Teraz 64-letni mieszkaniec Jarocina będzie się tłumaczył przed sądem.

Najpierw postępowanie policyjne, a niebawem rozprawa sądowa, to pokłosie tego jak mieszkaniec Jarocina przyszedł ubrany na odsłonięcie pomnika profesora Jana Szyszko.

Pod koniec czerwca posąg byłego ministra środowiska odsłonięto w Parku Szubianki w Jarocinie. Decyzja burmistrza Jarocina dotycząca postawienia pomnika budziła wiele emocji wśród radnych opozycyjnych, mieszkańców miasta i powiatu jarocińskiego. Za sprawą mediów, o pomyśle dyskutował niemal cały kraj. 
 

Burmistrz Jarocina za pomnikiem profesora Jana Szyszko     

Burmistrz Adam Pawlicki od początku bronił idei pomnika Jan Szyszko.


  - Profesor Jan Szyszko to najwybitniejszy minister, jakiego znam. Jest wzorem dla innych, jak postępować i pracować dla mieszkańców i dla kraju a dopiero później dla sondaży i popularności – mówił Adam Pawlicki

Włodarz gminy Jarocin uważa, że decyzje podejmowane przez zmarłego ministra były słuszne i przyczyniły się do "wielu pożytecznych rozwiązań w dziedzinie ochrony środowiska."

Sporo emocji budziło samo odsłonięcie monumentu w parku przy ul. Szubianki. na uroczystość przybyły liczne delegacje m.in. leśników, myśliwych i wielu przedstawicieli władz państwowych z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem i wiceprezesem Najwyższej Izby Kontroli Tadeuszem Dziubą oraz wiceministrem środowiska Edwardem Siarką na czele.

Obecna była również wdowa po ministrze - Krystyna Szyszko i inni przedstawiciele rodziny.

Goście w swoich wystąpieniach wymieniali zasługi byłego ministra prof. Jana Szyszko oraz odznaczenia i nagrody, które otrzymał. Głos zabrała również wdowa po ministrze, Krystyna Szyszko, która chwaliła "odwagę burmistrza Jarocina".

Odsłonięcie pomnika prof. Jana Szyszko krytykowane przez niektórych mieszkańców

- Moim zdaniem zanim ten pomnik tu stanął powinny być konsultacje z mieszkańcami. Od tego powinno się zacząć. A to jest tylko i wyłącznie sprawa ambicji politycznych burmistrza miasta - stwierdził w czasie uroczystego odsłonięcia jeden z mieszkańców Jarocina.

Mieszkaniec: Nie rozumiem dlaczego ten pomnik tutaj powstał


Jego zdaniem minister Szyszko nie był związany w żaden sposób z Jarocinem.


   - Nie rozumiem dlaczego ten pomnik tutaj powstał. Bo jednak, jak pomniki się stawia, to osób związanych czy to z miejscem zamieszkania czy też działania. Rozmawiałem trochę ze znajomymi, z rodziną i jest im wstyd, bo czytają w internecie i cała Polska z nas się śmieje. To jest przykre. Myślę, że profesorowi Szyszko zrobiono tym krzywdę - dodał mężczyzna.


Mieszkańcy Jarocina w różny sposób wyrażali swój sprzeciw wobec postawienia posągu w Jarocinie. Wśród uczestników uroczystości był między innymi Jarosław Andrzejewski ze Stowarzyszenia Jarociński Ruch Samorządowy, który trzymał, uniesiony w górę transparent z napisem „Wstyd i hańba. Pawlicki miasto nie jest twoje”. Zapytaliśmy, jaka jest jego ocena tego, co miało miejsce w parku Szubianki. Mężczyzna nie chciał jednak komentować swojego udziału w odsłonięciu pomnika.


    - Mój protest był niemy i niech taki pozostanie - stwierdził.


Mieszkaniec Jarocina z koszulki z napisem „J… PiS” będzie się tłumaczył przed sądem 

   
Nie obyło się bez gwizdów, które było słychać w czasie niektórych wystąpień. Inny, 64-letni mężczyzna, przybył na odsłonięcie pomnika w koszulce z napisem z wulgarnym słowem „J… PiS”. Uroczystość odbyła się w asyście policji. Funkcjonariusze wylegitymowali trzy osoby. Wobec jednej z nich w lipcu został skierowany wniosek do sądu.     


 - Jest wniosek o ukaranie z artykułu 141 kodeksu wykroczeń. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany - informuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Policja wszczęła postępowanie po zawiadomieniu jednego z uczestników uroczystości, kóry jak dowodzi, poczuła się urażony napisem „J… PiS”, dlatego 64-letni mieszkaniec Jarocina będzie się tłumaczył przed sądem.

Co myślicie o finale sprawy? Czy protestujący zasługuje na karę? 
               

W nocy z 16 na 17 lipca monument stojący w parku Szubianki został oblany czerwoną farbą. Sprawców zniszczenia pomnika szuka policja.

ZOBACZ TAKŻE: Pijany rzucił rowerem w jadącą kobietę w Jarocinie
 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

    


                  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy