Hulajnogi są własnością zespołu blinkee.city, jednego z największych deweloperów tego typu urządzeń w naszym kraju. Hulajnogi z logiem tej firmy można spotkać między innymi w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, czy Gdańsku, a od kilku dni także w Jarocinie.
Co o urządzeniach mówią mieszkańcy miasta?
Hulajnogi elektryczne w Jarocinie. Gdzie są zlokalizowane?
Na to pytanie ciężko odpowiedzieć, ponieważ pojazdy należy parkować w specjalnie do tego wyznaczonej strefie. Jest ona zlokalizowana niemal w całym mieście (fioletowy obszar na zdjęciu poniżej). To, gdzie aktualnie znajdują się hulajnogi, można zobaczyć w dedykowanej aplikacji firmy blinkee.city, którą można pobrać za darmo zarówno w Google Play (użytkownicy smartfonów z systemem Android), jak i w AppStore (użytkownicy iPhonów).
Hulajnogi elektryczne w Jarocinie. Co należy zrobić, aby je wypożyczyć?
Pierwsza rzecz jest najprostsza w świecie. Należy pobrać wyżej wspomnianą aplikację. Następnie musimy założyć konto w aplikacji i zaakceptować regulamin korzystania z hulajnóg. Za uruchomienie pojazdu zostanie pobrana opłata w wysokości 2,50 zł. Każda minuta jazdy elektryczną hulajnogą w Jarocinie kosztuje 0,49 zł. Formę płatności wybieramy w czasie rejestracji w aplikacji - kartą płatniczą lub doładowanie konta poprzez dostępne kanały pre-paid. Silnik uruchamia się za pomocą przycisku w aplikacji po zeskanowaniu QR kodu - później wystarczy odepchnąć się i nacisnąć przycisk „start” w kierownicy hulajnogi.
Jeśli po uruchomieniu pojazdu w aplikacji światła się zaświeciły, hulajnoga jest gotowa do jazdy - czytamy w aplikacji blinkee.city.
Hulajnogi elektryczne w Jarocinie. Zasady korzystania z pojazdu
Żeby korzystać z hulajnogi blinkee.city najpierw musimy znaleźć zadowalający nas pojazd w aplikacji. Następnie możemy go zarezerwować. Jest to bezpłatne. Od tego czasu mamy 15 minut na dotarcie do hulajnogi. Jeśli w tym czasie pojazd nie zostanie uruchomiony, rezerwacja będzie anulowana, a wtedy elektryczna hulajnoga jest dostępna do użytku dla innych klientów.
Hulajnogą może podróżować tylko 1 osoba. Osoba podróżująca powinna poruszać się po ścieżce rowerowej z prędkością do 20 km/h. Jeżeli jednak w pobliżu nie ma ścieżki, to należy poruszać po jezdni. W przypadku, gdy prędkość aut na jezdni wynosi więcej niż 30 km/h, można poruszać się po chodniku. Należy tu jednak pamiętać, że prędkość jazdy należy dostosować do prędkości pieszych Dozwolony jest też wyjazd poza strefę fioletową, zaznaczoną w aplikacji. Koszt wypożyczenia nie ulegnie wtedy zmianie, ale korzystający z hulajnogi - przed wyjazdem poza wyznaczone granice obszaru powinien upewnić się, czy zasięg pojazdu jest wystarczający na przejechanie planowanej trasy oraz powrót.
Po zakończonej jeździe należy zaparkować hulajnogę w dowolnym miejscu, w wyznaczonej strefie, widocznej w aplikacji. Trzeba pamiętać, żeby zrobić to zgodnie z przepisami (nie pozostawiać na środku chodnika, na jezdni, na ścieżce rowerowej). Użytkowanie należy zakończyć przyciskiem w aplikacji. Można pozostawić hulajnogę poza wyznaczoną strefą, ale wiąże się to z naliczeniem dodatkowej opłaty.
A co wy sądzicie o hulajnogach elektrycznych, które pojawiły się na naszych ulicach? Dajcie znać w komentarzach.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.