reklama
reklama

W JOK-u o bardzo ważnych sprawach dla dzieci i młodzieży. Konferencja „STOP przemocy rówieśniczej" [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

W JOK-u o bardzo ważnych sprawach dla dzieci i młodzieży. Konferencja „STOP przemocy rówieśniczej" [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości O hejcie, przemocy, krytyce i akceptacji rozmawiano z uczniami szkół podstawowych. W JOK-u odbyła się konferencja „STOP przemocy rówieśniczej”. Podczas spotkania wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak poinformował o planach uruchomienia w mieście telefonu zaufania dla dzieci młodzieży.
reklama

W trakcie konferencji, która była adresowana do uczniów szkół podstawowych, poruszone zostały bardzo ważne kwestie - z jednej strony hejt, przemoc i krytyka, a z drugiej - problemy z akceptacją. 

W gminie Jarocin zostanie uruchomiony telefon zaufania dla dzieci i młodzieży?

Spotkanie w JOK-u, pod hasłem „STOP przemocy rówieśniczej”, miało na celu nie tylko edukację, ale również budowanie świadomości problemu i wsparcia dla młodych ludzi w przeciwdziałaniu przemocy. 

W spotkaniu uczestniczył wiceburmistrz Bartosz Walczak, który poinformował o planach uruchomienia w gminie Jarocin całodobowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. 

- Wiem, że jest to potrzebne - stwierdził.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać krótkich wykładów zaproszonych gości, między innymi funkcjonariusza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, czy pracownika pedagogicznego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jarocinie.

Konferencję urozmaicono częścią artystyczno-edukacyjną, w czasie której uczennice szkoły w Woli Książęcej, w gminie Kotlin, zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne.

Powiedz, że ktoś stosuje wobec ciebie przemoc - zadzwoń pod numer 116-111

Niestety, nie wszyscy wiedzą, jakie zachowania należy uważać za przemoc. To nie tylko uderzanie, szczypanie, bicie, czy popychanie. 

Przemoc występuje także wtedy, gdy:

  • jesteś przezywany,
  • ktoś opowiada innym nieprawdziwe historie na twój temat,
  • jesteś ośmieszany przez swoich kolegów i koleżanki,
  • ktoś niszczy lub zabiera twoje rzeczy,
  • ktoś kradnie twoje pieniądze,
  • w internecie publikowane są obraźliwe informacje o tobie,
  • dostajesz obraźliwe sms-y lub telefony,
  • nie chcesz iść do szkoły, bo boisz się spotkać swoich prześladowców. 
Sprawcy najczęściej dobrze wiedzą, w jaki sposób mogą zranić innych, komentując złośliwie chociażby wygląd, wagę, kolor włosów, sposób ubierania się. 

Należy pamiętać, że niezależnie od tego, czego dotyczy prześladowanie i dokuczanie, to nie jest wina prześladowanego. Nikt nie ma prawa stosować przemocy wobec innych osób.

Dlatego, jeśli ktoś jest prześladowany, koniecznie powinien o tym komuś powiedzieć. Może to być przyjaciel, nauczyciel albo rodzic. 

Można tez zadzwonić pod ogólnopolski numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116-111, który działa codziennie - 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę [więcej informacji TUTAJ]

CZYTAJ TAKŻE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama