Reklama

Hałda śmieci nadal zalega na prywatnej posesji w Wyszkach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiadra, odzież, plastikowe beczki i bardzo dużo starych części samochodowych zalega na jednej z prywatnych posesji w Wyszkach. Składowisko widać z drogi nr 11. Samorząd Kotlina sprawą nielegalnego wysypiska śmieci zajmują się blisko rok. Jakie są efekty?

Reklama

Sterta śmieci znajduje się na jednej z prywatnych posesji w Wyszkach. Teren nie jest ogrodzony. W domu nie ma okien. Hałda śmieci leży przed budynkiem. Praktycznie jest tam wszystko: stara odzież, akcesoria samochodowe, beczki, węże, worki. Śmieci są poprzerastane trawą. Prawie rok temu mieszkańcy Wyszek sygnalizowali, że wysypisko wciąż się powiększa.

Sterta śmieci w Wyszkach  

Wójt Kotlina obiecał interwencje. Minęło kilkanaście miesięcy, tymczasem odpady nadal zalegają na posesji przy drodze krajowej.

- Przez rok gmina nie zrobiła nic w tej sprawie. Śmieci nadal są. Pojawiają się gryzonie. Nie rozumiem, dlaczego to nie zostało usunięte. Dlaczego gmina nie wywiezie, a potem obciąży kosztami właściciela - zastanawia się i denerwuje się jedna z mieszkanek Wyszek.

Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina zapewnia, że cały czas pracuje nad rozwiązaniem problemu. Samorządowiec spotkał się z mężczyzną, który tymczasowo przebywa na terenie zaniedbanej nieruchomości. Problem w tym, że to nie on jest jej właścicielem, a należy ona do kobiety.

Władze gminy Kotlin szukają właścicielki posesji    

 - Stoimy w miejscu. Nadal poszukujemy osoby, która jest prawomocnym właścicielem i ma prawa do tej nieruchomości. Dopóki jej nie znajdziemy, to nie możemy nic zrobić w sprawie - rozkłada ręce Mirosław Paterczyk, włodarz Kotlina.

Podkreśla, że prawo zezwala mu na wydanie decyzji nakazującej właścicielowi uprzątnięcie posesji. Kiedy ten będzie się uchylać, to samorząd mógłby uporządkować teren. W ostateczności osobę uchylającą się od nakazu samorząd może obciążyć wszelkimi kosztami, a następnie wyegzekwować te środki.

Co myślicie o sprawie?

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy