Reklama

Gminy Kotlin i Jaraczewo dostaną pieniądze za szczepienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Grześkowiak

Gminy Kotlin i Jaraczewo dostaną pieniądze za szczepienia - Zdjęcie główne

Gmina Jaraczewo promowała szczepienia podczas dożynek gminnych | foto Bartosz Grześkowiak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminy Kotlin i Jaraczewo dostaną pieniądze za szczepienia.

Reklama

Pandemia nie daje za wygraną. Dzisiaj ministerstwo zdrowia podało kolejne dane o zachorowaniach. Mamy 16. 590 nowych zakażeń koronawirusem. Odnotowano 282 zgony, w tym 70 z powodu COVID-19 oraz 212 z powodu chorób współistniejących. W powiecie jarocińskim wirusa z Chin stwierdzono u 4 osób.
Lekarze cały czas mówią, że w Polsce jest za mało osób zaszczepionych. Państwo na promocję szczepień przeznaczyło sporo pieniędzy. W wioskach organizowano #SzczepimySię z KGW lub pikniki rodzinne w ramach Narodowego Programu Szczepień. Taka impreza odbyła się w Kotlinie, a uczestniczyła w niej Marlena Maląg - minister rodziny i polityki społecznej.  Każdy z zaszczepiony mógł wziąć udział w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Pieniądze przewidziano także dla  samorządów. Znamy laureatów rządowego konkursu dla gmin „Rosnąca Odporność” W województwie wielkopolskim kryterium konkursowe spełniło w sumie 86 gmin pozyskując łącznie 52 miliony złotych.

Gminy Kotlin i Jaraczewo dostaną pieniądze za szczepienia. Ile otrzymają?

Samorząd mógł w ten sposób wygrać aż milion złotych. Założeniem konkursowym było, że 3 gminy w każdym powiecie ziemskim, które odnotują najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia otrzymają odpowiednio 1 mln, 500 tys. i 250 tys. złotych. W województwie wielkopolskim kryterium konkursowe spełniło w sumie 86 gmin, pozyskując ogółem kwotę 52 mln złotych dodatkowego budżetu. Pieniądze z tego konkursu trafią do dwóch gmin powiatu  jarocińskiego: Jaraczewa i Kotlina. Samorząd Jaraczewa ma otrzymać 1 milion złotych, a Kotlina 500 tys. zł.

- Szczepienia promowaliśmy w mediach społecznościowych, w czasie gminnych dożynek. Nie bez znaczenia w osiągnięciu tak dobrego wyniku były festyny organizowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Myślę, że te wspólne działania spowodowały, że mieszkańcy zdecydowali się zaszczepić, a to pozwoliło nam zająć pierwsze miejsce w konkursie - mówi Olga Kaczmarek, sekretarz gminy Jaraczewo.

Gminy Kotlin i Jaraczewo dostaną pieniądze za szczepienia. Ilu jest zaszczepionych?

Podkreśla, że władze gminy są dumne z postawy i odpowiedzialności mieszkańców. Gminy pieniądze będą mogły wydać na zapobieganie, zwalczanie skutków COVID-19. W gminie Jaraczewo jest zaszczepionych 49,7 procent mieszkańców, a Kotlinie 49,5 procenta.

                                 
 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy