Reklama

Złote Gody w Jaraczewie. Mają receptę na długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 42 pary z gminy Jaraczewo obchodziły Złote Gody. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie od prezydenta wręczył im Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

Reklama

Jubileusz świętowały  42 pary, 27 przybyło na wręczenie medali za długoletnie pożycie. Władze samorządowe zaprosiły ich do sali bankietowej jednej z restauracji.

- Szanowni jubilaci aż trudno uwierzyć, patrząc na was, że minęło już pół wieku od dnia, kiedy stając przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego złożyliście oświadczenie, że uczynicie wszystko, aby wasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe. I niewątpliwe dotrzymaliście sobie danego wówczas słowa. Małżeństwo z tak pięknym stażem przechodzi wiele trudnych prób - mówiła Katarzyna Suszczyńska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaraczewie.

- Dzisiaj widzimy was radosnych, pogodnych, chociaż mamy świadomość, że nie zawsze tak bywało, że nieraz na waszych twarzach nie tylko uśmiech gościł, ale i łzy smutku - dodała szefowa USC.

Na dalsze lata winszowała dużo sił i zdrowia.

- Życzę, abyście tak pięknie przeżywali kolejne wspólne jubileusze, abyście myślą powracali do tego dnia, kiedy w osobie współmałżonka dostrzegliście, to co najpiękniejsze, to co postawiło was na ślubnym kobiercu. Dużo, dużo miłości - zakończyła Katarzyna Suszczyńska.

Złote Gody w Jaraczewie. Jaką mają receptę na długoletnie pożycie małżeńskie?   

Miłość i wyrozumiałość to recepta na długoletnie szczęśliwe pożycie małżeńskie zdaniem jaraczewskich jubilatów.

- Kochać się wzajemnie, cieszyć się, że jest się zdrowym, że ma się dzieci - to jest najważniejsze w każdym związku  - mówi Danuta Szymczak.

Swojego męża Eugeniusza poznała na zabawie w Rusku.

- Cztery lata ze sobą chodziliśmy. Potem zdecydowaliśmy się na ślub i  tak już w tym roku minęło 51 lat  - dodaje Eugeniusz Szymczak.

Para doczekała się dwóch synów i czterech wnuków.
Jubileuszu pogratulował również burmistrz Dariusz Strugała i złożył od razu  życzenia z okazji przypadającego Dnia Seniora.

- Za 15 lat chciałbym się znaleźć na tej sali w takim zdrowiu i kondycji. Myślę, że też będę miał taki jubileusz -  stwierdził z kolei Roman Matuszak, przewodniczący jaraczewskiej rady.

Dla jubilatów wystąpiły dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie.  Dla par przygotowano również ciasto i kawę.    

 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy