Reklama

Gminna spółka rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny”

Opublikowano: 18 kwietnia 2021 08:00
Autor: | Zdjęcie: ZUK Jarocin

Gminna spółka rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny” - Zdjęcie główne

Gminna spółka rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny” | foto ZUK Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gminna spółka - Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny”, w ramach której blisko 500 pierwszoklasistów z terenu gminy Jarocin otrzyma kamizelki odblaskowe.

Reklama

W najbliższych tygodniach kamizelki będą sukcesywnie trafiały do szkół z terenu gminy Jarocin, gdzie poczekają na uczniów pierwszych klas, którzy nadal uczą się w trybie zdalnym.

Gminna spółka rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny”. Przedsięwzięciu patronuje burmistrz Jarocina

- Używanie odblasków znacząco poprawia widoczność pieszych czy rowerzystów i może im uratować życie. Im wcześniej wpoimy najmłodszym prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego, tym lepsze będą efekty. Dlatego akcję rozpoczynamy od uczniów klas pierwszych - wyjaśnia burmistrz Adam Pawlicki.

Pierwszoklasiści w pakiecie z kamizelką otrzymają także mapę „Rowerowym szklakiem przez Gminę Jarocin”, która zawiera propozycję kilkunastu wycieczek rowerowych.

Gminna spółka rozpoczyna akcję „Bądź widoczny - bądź bezpieczny”. Dlaczego używanie odblasków jest ważne? 

Rozpoczęła się wiosna i dzień staje się coraz dłuższy. Nie zwalnia to jednak nas od obowiązku noszenia odblasków. Są one niezbędne dla bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i rowerzystów.

Używanie odblasków poza terenem zabudowanym to obowiązek. Kierując się jednak względami bezpieczeństwa, piesi powinni używać ich także w obszarze zabudowanym.

Co roku na polskich drogach ginie prawie 3 tysiące osób. Najbardziej narażeni na wypadki są najmłodsi. O zmroku kierowca nie jest w stanie zauważyć osoby idącej poboczem. Widzi ją w ostatniej chwili.

Pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. Taki dystans może pozwolić kierowcy zwolnić i bezpiecznie ominąć pieszego.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.