Reklama

Gmina Żerków ogłosiła przetarg na odbiór i transport śmieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Żerków ogłosiła przetarg na odbiór i transport śmieci - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie milion złotych zamierza przeznaczyć w przyszłym roku gmina Żerków na usługę odbioru odpadów. Samorząd ogłosił przetarg na wykonanie usługi.

Reklama

Przetarg dotyczący odbioru odpadów ogłoszono na początku grudnia. Termin składania ofert minął w piątek 10 grudnia. Kwota, jaką gmina chce przeznaczyć na wykonanie zadania, to 907 200,00 zł brutto. Przedmiotem postępowania jest odbiór i transport śmieci zmieszanych i segregowanych z gminy Żerków w przyszłym roku.

Od przyszłego roku więcej za śmieci

W przyszłym roku mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej ceny wzrosną o 21%. Za śmieci niesegregowane mieszkańcy zapłacą 46 zł od mieszkańca, za segregowane – 23 zł.

Ile gmina produkuje odpadów?

Urzędnicy szacują, że zwycięzca przetargu będzie miał do wywiezienia ponad półtora tysiąca ton tylko odpadów zmieszanych.

Wykonawca musi liczyć się z tym, że będą następowały zmiany ilości odpadów wynikające ze zmian okoliczności zgłaszanych przez właścicieli nieruchomości w deklaracjach. Wykonawca zobowiązany jest przekazywać czytamy w ogłoszeniu.

Jakie śmieci będą odbierane?

Przedmiotem przetargu był odbiór i transport śmieci zmieszanych i segregowanych z gminy Żerków w przyszłym roku. Chodzi dokładnie o:

  1. tworzywa sztuczne,
  2. odpady opakowaniowe wielomateriałowe i metale,
  3. szkło bezbarwne,
  4. szkło kolorowe,
  5. papier i tektura,
  6. bioodpady,
  7. przeterminowane leki.

Przy wyborze, rozważane będą cena oraz liczba pojazdów spełniających warunki emisji spalin. Wykonawca musi przekazywać odebrane śmieci do zagospodarowania do Zakładu Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie.

Do przetargu zgłosiły się dwie firmy – Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta EKO Sp. z o.o z Kalisza oraz ZGO-NOVA Sp. z o.o. Oferta pierwszej spółki wynosi 763.57,20 zł brutto, drugiej – 669.675,60 zł. Wynik przetargu jeszcze nie jest znany.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.        

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy