Reklama

Jarocin Festiwal 2021. Co z organizacją tegorocznej imprezy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jarocin Festiwal 2021. Co z organizacją tegorocznej imprezy?   - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jarocin Festiwal 2021. Jedna firma jest zainteresowana organizacją Jarocin Festiwalu 2021. Gmina chce, aby zajęła się ona kompleksowym przygotowaniem i przeprowadzeniem imprezy. Sprawa nie jest przesądzona. Jak informuje wiceburmistrz Bartosz Walczak - rozmowy trwają.

Reklama

Przypomnijmy, że festiwal w 2020 roku, po raz pierwszy od reaktywacji został odwołany ze względu na pandemię. Tym samym nie odbyły się także obchody 50. rocznicy Wielkopolskich Rytmów Młodych w takim kształcie, w jakim były zapowiadane.
Jednak burmistrz Jarocina Adam Pawlicki już w momencie odwoływania imprezy zapowiedział, że festiwal zostaje przełożony na 2021 rok.


 

Jedna firma zainteresowana organizacją Jarocin Festiwalu 2021

 
Wyłoniony organizator będzie musiał zmierzyć się z kompleksowym przygotowaniem i przeprowadzeniem festiwalu, który zapowiadany jest na trzy dni. Firma, która się tego podejmie, będzie musiała przygotować program, zapewnić udział artystów, przeprowadzić działania promocyjne i marketingowe. Na jej barkach spocznie również przygotowanie zaplecza technicznego oraz infrastruktury festiwalowej.
A to jeszcze nie wszystko. W gestii organizatora będzie także znaczna część finansowej strony przedsięwzięcia. Udział gminy Jarocin w kosztach to tym razem 0,5 mln zł. Dlatego przy wyborze punktowana była między innymi zdolność podmiotu do pokrycia reszty kosztów festiwalu.

 


Ofertę organizacji Jarocin Festiwal 2021 złożyła jedna firma - Good Taste Production z Poznania.

Na jej stronie internetowej czytamy między innymi:
„Good Taste Production to jedna z najprężniej rozwijających się agencji koncertowych w Polsce. W ostatnich latach współpracowaliśmy m.in z Dawidem Podsiadło, Brodką, Kayah, Kubą Badachem, Tomaszem Stańko i wieloma innymi artystami z Polski i zagranicy, organizując ponad 200 koncertów rocznie (…). Oprócz realizacji pojedynczych wydarzeń zajmujemy się także kompleksową organizacją tras koncertowych, zapewniając zaplecze promocyjne, logistyczne i produkcyjne. (…) Przy każdym koncercie zapewniamy obsługę najlepszych zespołów technicznych.”
Wiceburmistrz Bartosz Walczak informuje, że:
- Cały czas prowadzone są negocjacje z tą firmą. Przewidujemy, że mogą one potrwać jeszcze maksymalnie miesiąc - zapowiada.   
Festiwal ma być trzydniowy i odbywać się przy ulicy Maratońskiej. Termin nie został jeszcze ustalony. Ta kwestia jest między innymi przedmiotem negocjacji z potencjalnym organizatorem. W grę wchodzi jeden z weekendów w lipcu 2021 roku.   Ostatni Jarocin Festiwal odbył się w 2019 roku. Wówczas koordynacją przedsięwzięcia zajmowała się gminna spółka Jarocińska Agencja Rozwoju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy