Reklama

Gąsienice na drzewach. Gmina Jarocin zleciła zastosowanie oprysków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miejski w Jarocinie

Gąsienice na drzewach. Gmina Jarocin zleciła zastosowanie oprysków - Zdjęcie główne

foto Urząd Miejski w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie Parku Radolińskich prowadzone są opryski.

Reklama

Wymiana dębów na gwarancji

Podczas przeprowadzonej po zimie lustracji okazało się, że 33 dęby szypułkowe posadzone niedawno w parku Radolińskich mają częściowo lub całkowicie obumarłą koronę. W związku z tym rozpoczęto wymianę dębów szypułkowych, które nie podjęły wegetacji po zimie.
Tym razem koszt nasadzenia nowych drzew o takich samych parametrach jak poprzednie, czyli sadzonek, przygotowania gruntu i kotwiena, również pokryje wykonawca w ramach obowiązującej, trzyletniej gwarancji.

W związku z tym najpierw przygotowano specjalne doły, w których posadzone zostaną drzewa z podziemnym systemem kotwienia. Wszelkie prace zostaną wykonane zgodnie z obowiązującą dokumentacją projektową.

Opryski w jarocińskim parku

Dziś od wczesnych godzin porannych na terenie Parku Radolińskich prowadzone są opryski.

Na drzewach m. in. dębach szypułkowych, grabach pospolitych oraz krzewach liściastych stwierdzono pojawienie się gąsienic różnych gatunków, powodujących uszkodzenia liści. Stosowany środek zwalcza m.in. mszyce i miseczniki. Przeprowadzenie zabiegu chemicznego stało się konieczne, aby zapobiec dalszemu rozwojowi i ekspansji szkodników.

Prace prowadzone są w taki sposób, by nie szkodzić pożytecznym owadom zapylającym m. in. pszczołom. Wykonywane są w godzinach wczesnoporannych, kiedy owady te są mało aktywne.

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy