Reklama

Ekstremalny Różaniec z parafii św. Marcina w Jarocinie. Modlitwa na 20 kilometrach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Ekstremalny Różaniec z parafii św. Marcina w Jarocinie. Modlitwa na 20 kilometrach - Zdjęcie główne

Każdy z uczestników Ekstremalnego Różańca w parafii św. Marcina otrzymywał na zakończenie mszy św. opis trasy i rozważania tajemnic | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek 14 października już po raz piąty odbędzie się Ekstremalny Różaniec. Uczestnicy tej nietypowej formy nabożeństwa będą mieli do pokonania ok. 20 kilometrów. W tym samym czasie w kościele św. Marcina trwać będzie adoracja i modlitwa.

Reklama

Akcja Katolicka parafii św. Marcina w Jarocinie zaprasza w piątek 14 października na „Ekstremalny Różaniec“, który rozpocznie się mszą św. o godz. 19.00. Po zakończeniu Eucharystii grupa wyruszy z Rynku do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Golinie. Dalej trasa będzie wiodła do kościoła Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie. W sobotę 1 października minęła 25. rocznica erygowania parafii na Ługach. Na koniec uczestnicy tej nietypowej formy nabożeństwa wrócą do kościoła św. Marcina. Długość trasy wynosi ok. 20 km. Kapłani zachęcają również młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami pokonała chociaż pierwszą część różańca, czyli odcinek do Witaszyc. Osoby, które z różnych powodów nie mogą podjąć tego wyzwania, będą mogły towarzyszyć duchowo pątnikom. W tym samym czasie, gdy trwać będzie modlitwa na trasie, w kościele św. Marcina odbywać się będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy, które potrwają do godz. 1.00.

Plan adoracji: 

 • Godz. 20.00 – Żywy Różaniec  i Sympatycy Radia Maryja,
 • godz. 21.00 – Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu,
 • godz. 22.00 – Apostolstwo Dobrej Śmierci,
 • godz. 23.00 – Grupa Św. Ojca Pio,
 • godz. 24.00 – Grupa Św. Michała Archanioła. 

Ekstremalny Różaniec z parafii św. Marcina w Jarocinie. Modlitwa na 20 kilometrach 

Po raz pierwszy Ekstremalny Różaniec został zorganizowany w 2018 roku. Wtedy to - mimo że organizatorem była również Akcja Katolicka parafii św. Marcina - trasa rozpoczynała się i kończyła w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie. Pomysł stanowił nawiązanie do nabożeństwa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która powstała z inicjatywy księdza Jacka Stryczka, ówczesnego prezesa Stowarzyszenia "Wiosna" w Krakowie. 

Zdaniem organizatorów trasa nie jest trudna, w większości odbywa się po drogach asfaltowych i szutrowych. Nie ma większych wzniesień, jednak trzeba się do niej dobrze przygotować. Pamiętać trzeba o tym, że marsz odbywa się już po zmroku, nocą, dlatego podstawową sprawą jest zapewnienie sobie i innym bezpieczeństwa na drodze. Niezbędne będą kamizelki odblaskowe oraz inne elementy ułatwiające dobrą widoczność, również lampki czołowe do oświetlenia drogi i oczywiście dobrze dobrany strój. Ważne są wygodne, sprawdzone buty. Poza tym termos z ciepłą herbatą też się przyda. Tempo marszu każdy określa sobie indywidualnie, według własnych możliwości. Ekstremalny Różaniec to nie wyścig, to czas na rozważania tajemnic różańcowych.

Różaniec nie tylko ekstremalny. Godziny nabożeństw różańcowych w jarocińskich parafiach

Chrystusa Króla - nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o 6.30 i 18.00 -  modlitwę wieczorną prowadzą poszczególne grupy duszpasterskie:

 • Grupa modlitewna o. Pio - w poniedziałek;
 • Krąg biblijny – we wtorek;
 • Żywy Różaniec – w środę;
 • Apostolat Margaretka – w czwartek;
 • Czciciele Miłosierdzia Bożego – w piątek;
 • Domowy Kościół i Różaniec Rodziców – w sobotę.
Matki Bożej Fatimskiej - od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej o godz. 18.00, w soboty o godz. 17.30 i w niedziele o godz. 15.30 

św. Antoniego Padewskiego - od poniedziałku do soboty o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.00

św. Marcina - różaniec dla dzieci o godz. 17.30, a dla młodzieży i starszych codziennie o godz. 18.30 w kościele św. Jerzego

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy