Reklama

Dzieje się. Na terenie Jarocin Sport budowa rośnie w oczach [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Dzieje się. Na terenie Jarocin Sport budowa rośnie w oczach [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Budowa nowych obiektów na terenie spółki Jarocin Sport robi wrażenie. Ciężki sprzęt z ogromnym dźwigiem pracuje non stop, a robotnicy, których jest niemało, uwijają się przy pracy. Co budują i jakie mają terminy?

 

 

Po tym, jak latem ubiegłego roku - po kilku miesiącach pracy - plac budowy na terenie Jarocin Sport opuściła poznańska firma Family House [szczegóły TUTAJ], inwestycję przejęło Przedsiębiorstwo Budowlane Marka Antczaka z Kalisza [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Tym razem wykonawca wydaje się solidny. Umowa ze spółką opiewa na 25,2 milionów złotych [więcej szczegółów TUTAJ].

 

 

 

- Jesteśmy w dobrej kondycji, realizujemy masę inwestycji na terenie całego kraju, miło nam będzie rozpocząć inwestycję także tutaj - zaznacza Marek Antczak. - Jest to pierwsza nasza inwestycja w Jarocinie, ale myślę, że damy się poznać z dobrej strony i nie będzie to inwestycja ostatnia w tym mieście - dodaje.

 

 

 

 

 

Nowy wykonawca przejął plac budowy, na którym powstała już piwnica i ściany boczne budynku. Na teren Jarrocin Sport wjechały ekipy budowlane, ciężki sprzęt i ogromnej wysokości dźwig.

 

 

Docelowo na tej bazie postawiony zostanie trzykondygnacyjny budynek o powierzchni 4 tys. m2 oraz lodowisko.

 

 

 

Kaliski wykonawca kontynuuje budowę, a gmina, która jest właścicielem sportowej spółki informuje:

 

 

Inwestycja w Jarocin Sport rośnie! Budowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego idzie zgodnie z planem. Do końca roku wykonany zostanie stan surowy otwarty 3-kondygnacyjnego budynku i hali lodowiska.

 

 

Wykonawca ma niecałe dwa lata (21 miesięcy - przyp. red.) na zakończenie inwestycji.

 

 

 

 

- Jest deklaracja, że jest w stanie znacznie skrócić okres realizacji inwestycji - zaznaczał w momencie podpisania umowy prezes Marcin Jantas.

 

 

 

Rozbudowa nie obejmuje basenu odkrytego, który był w poprzedniej umowie z Family House i został przez poznańską firmę rozkopany [więcej na ten temat TUTAJ]. Prezes Jarocin Sport przyznaje, że spółka nie ma na razie pieniędzy na basen [jak teraz wygląda teren, gdzie był basen - zobacz TUTAJ].

 

 

 

 

- Cały czas szukamy źródeł finansowania - informuje Marcin Jantas. Koszt przebudowy basenu szacowany jest na około 3 mln zł.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE