Reklama

OSP z Żerkowa ma „nowy” podnośnik [WIDEO, GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

OSP z Żerkowa ma „nowy” podnośnik [WIDEO, GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

OSP Żerków. Przekazanie podnośnika dla druhów z OSP Żerków.

 

Po wielu miesiącach starań OSP z Żerkowa, burmistrza Żerkowa Michał Surmy oraz starosty Lidii Czechak, druhowie pozyskali podnośnik SH-21 na podwoziu Volvo FL 180. Decyzją komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, samochód został przekazany z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Zastąpił on podnośnik SH-18 Star 200.

 

Uroczystości przekazania pojazdu odbyły się dzisiaj o godz. 10.30 przed remizą OSP Żerków. Niestety żerkowskim druhom pogoda znowu nie dopisała. Impreza odbyła się w strugach deszczu podobnie jak ubiegłoroczne uroczystości 115 – lecia. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się poseł PiS Jan Dziedziczak, starosta jarociński Lidia Czechak, burmistrz Michał Surma, sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki, przewodniczący rady miejskiej Wojciech Gałązka, radny powiatowy Jacek Jędraszczyk oraz komendant PSP Jarocin, brygadier Tomasz Krawczyk i starszy brygadier Robert Kaczmarek.

 

Uroczystości rozpoczęły się przekazaniem kluczyków do pojazdu żerkowskim druhom przez przedstawiciela komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i komendanta PSP z Jarocina w asyście, starosty jarocińskiego, burmistrza Żerkowa i posła.

 

Jednostki OSP to polski fenomen. Inne kraje europejskie zazdroszczą nam tak dobrze funkcjonujących jednostek oraz związanych z tym tradycji. Służycie nie tylko przy pożarach, ale i przy wypadkach, Dziękuję wam za wasza pracę, działanie na rzecz społeczności lokalnej i wychowania w duchu patriotyzmu - powiedział poseł Jan Dziedziczak.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE