Geneza Światła Pokoju zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej.
Betlejemskie Światło Pokoju poświadczeniem wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania
Betlejem przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.
Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę.
To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.
Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.
Betlejemskiego Światła Pokoju od harcerzy dla dziennikarzy i nie tylko
I takie właśnie Betlejemskiego Światła Pokoju przekazali dla wszystkich pracowników naszej redakcji - Południowej Oficyny Wydawniczej - harcerze z ZHP Hufiec Jarocin: Klaudia Borowińska, Natalia Janiuk i Krzysztof Pelec. Z ich rąk Światło odebrał Piotr Piotrowicz, prezes POW.Wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju otrzymaliśmy pamiątkową ozdobę choinkową oraz świąteczne życzenia „pięknych i niezapomnianych chwil w gronie najbliższych, pełnych bliskości, radości i ciepła”.
CZYTAJ TAKŻE
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.