Reklama

Spotkanie opłatkowe Jarocińskiego Klubu "Amazonka" z przedstawieniem "Opowieści wigilijnej" [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińskim Klub "Amazonka" zorganizował spotkanie opłatkowe dla swoich członkiń i zaproszonych gości. Niespodzianką dla wszystkich było przedstawienie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa.

Reklama

Klub obchodził w tym roku 25-lecie działalności. Uroczystości odbyły się we wrześniu. Przy tej okazji wyróżniono: Jana Grześka, prezesa Banku Spółdzielczego w Jarocinie, burmistrza Adama Pawlickiego oraz księdza prałata Dariusza Matusiaka, który jest kapelanem Amazonek i jako jedyny odebrał wtedy odznakę honorową - Bursztynowy Łuk. Dekoracja pozostałych dwóch osób odbyła się w czasie grudniowego spotkania opłatkowego. Imprezę zorganizowano w siedzibie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Jarocinie. Dokonała jej Józefa Grygiel, prezeska Jarocińskiego Klubu "Amazonka". Wtorkowe popołudnie był to czas modlitwy, życzeń, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd przy choince.   

Jaką niespodziankę przygotował Jarociński Klub "Amazonka"? 

Starosta jarociński Lidia Czechak podkreśliła ważną rolę amazonek w propagowaniu wiedzy o nowotworach piersi i profilaktyce. Dodała również, że powodem do radości jest nowa głowica do USG, która pozwala na szczegółowe badanie guzków piersi. Z kolei burmistrz Adam Pawlicki składając bożonarodzeniowe życzenia wspomniał, że z nowotworem piersi walczy również jego teściowa - Urszula Wardeńska, która niestety z uwagi na niedawną operację nie mogła być obecna na świątecznym spotkaniu. 

Niespodzianką dla wszystkich było przedstawienie "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa, które zostało przygotowane w ciągu zaledwie tygodnia. Same przygotowały kostiumy, dekoracje. Goście byli pod dużym wrażeniem talentów, zachęcali, aby w przyszłości wystawić je dla większego grona widzów. 

Na zakończenie każdy otrzymał świąteczny, ekologiczny stroik wykonany m.in. z drewna i papieru. 

- Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Ciebie pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia - życzyły wszystkim uczestnikom spotkania Amazonki.

Czy zajmuje się Jarociński Klub "Amazonka"?

Jarociński Klub „Amazonka” działa w Jarocinie od 25 lat. Obecnie zrzesza ok. 70 kobiet, które walczą z chorobą nowotworową. Celem organizacji jest udzielanie wsparcia psychicznego w powrocie do zdrowia oraz praktycznych rad m.in. w kwestii rehabilitacji, nauki wykonywania masażu limfatycznego. Członkinie uczestniczą np. w spotkaniach z dietetykami, kosmetyczkami oraz innymi osobami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Klub organizuje także akcje profilaktyczne i edukacyjne w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki raka piersi, a także wyjazdy i wycieczki integracyjne.

Od marca tego roku jarocińskie Amazonki mają swoją wymarzoną siedzibę - do ich dyspozycji wygospodarowano dwa pomieszczenia wraz zapleczem socjalnym przy hali na terenie „Jarocin - Sport” przy ulicy Sportowej, o którą prosiły w czasie zeszłorocznego spotkania opłatkowego. Gminne spółki - JTBS oraz Jarocin Sport, a także Centrum Usług Społecznych pomogły odnowić pomieszczenia oraz je wyposażyć. 

Informacje o działalności klubu można uzyskać pod numerem telefonu 602/723-331. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy