Reklama

Druhowie szkolili się w weekend

Opublikowano: pon, 11 kwi 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę druhowie z Nowego Miasta, Boguszyna i Klęki szkolili się na temat profilaktyki antyrakowej w Straży Pożarnej, taktyk organizacji akcji ratownictwa technicznego oraz stabilizacji oraz ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu.

Reklama

W sobotę OSP Boguszyn zorganizowało szkolenie. Ćwiczenia zostały podzielone na trzy części. Całość poprzedzona została krótką informacja na temat profilaktyki antyrakowej w Straży Pożarnej, w tym z koniecznością prowadzenia działań mających na celu zmniejszenie ekspozycji ratowników na czynniki rakotwórcze.
 

Druhowie OSP się szkolili

Pierwsza część ćwiczeń - teoretyczna - polegała na odświeżeniu informacji dotyczących taktyki organizacji akcji ratownictwa technicznego. Poruszono kwestie związane min. z podstawowymi zadaniami koniecznymi do wykonania na miejscu zdarzenia, pomocą medyczną oraz nowymi trendami w obszarze konstrukcji samochodów.
Pozostałe dwie części dotyczyły zagadnień praktycznych. Utrwalono zasady stabilizacji oraz ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu w pozycji na kołach, boku i dachu.
Ostatnim elementem ćwiczeń było przypomnienia metod wykonania dostępu do osób poszkodowanych przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Spotkanie zakończyliśmy wspólnym ogniskiem.
 
Wielkie podziękowania dla kadry szkoleniowej. Przede wszystkim dla druha i strażaka PSP asp. Krystiana Senka za prowadzenie szkoleń i przygotowanie konspektu ćwiczeń. Podziękowania również dla asp. Dominka Drelli, st. sekc. Łukasza Wiśniowskiego, Komendanta Gminnego ZOSP asp. sztab. Mariusza Polla oraz Naczelnika Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego KP PSP mł. ogn. Leszka Kuderskiego. Serdeczne podziękowania dla Firmy Kor-Mar z Boguszyna za dostarczenie aut i odebranie wraków, oraz dla Firmy Metalstal & Dymek - Węcławiak za udostępnienie pojazdów na ćwiczenia. Dziękujemy również naszemu Naczelnikowi za zorganizowanie ćwiczeń i udostępnienie miejsca - czytamy na FB OSP Boguszyn.
 
W ćwiczeniach brały udział:
  • OSP Klęka 
  • OSP Nowe Miasto nad Wartą 
  • OSP Boguszyn 
 
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy