Reklama

Dożynki gminne w Jaraczewie z repertuarem Anny Jantar

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Małgorzata Marciniak i Damian Bączyk będą starostami gminnych dożynek w Jaraczewie. Rolnicy za plony będą dziękowali w najbliższą niedzielę.

Reklama

Sezon dożynkowy w pełni. Rolnicy dziękują za zebrane plony. Pierwsze dożynki w powiecie jarocińskim odbyły się w Twardowie w gm. Kotlin. Nietypowe święto plonów odbyło się w Goli gm. Jaraczewo. Organizatorzy imprezy w bardzo niebanalny i dowcipny sposób osadzili podziękowanie za plony w czasach realnego socjalizmu.     

Dożynki gminne w Jaraczewie z repertuarem Anny Jantar

W niedzielę (21 sierpnia) odbędą się gminne dożynki w Jaraczewie. Uroczystość rozpocznie się mszą św. w jaraczewskim kościele. Potem korowód dożynkowy uda się na stadion. O godzinie 14.00 rozpocznie się część obrzędowa.                
W programie występ zespołu Snutki, kapela Jaraczewioki, grupa Cool Country Band, koncert "Anna" z repertuarem Anny Jantar, koncert artystów "The Voice Senior" - Barbara Parzęczewska i Ewa Olszewska. Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci: Piana Part, EuroBungee, zabawy z animatorem. Od 19.00: JuRaD, B-QLL, M-Power,

Starostami tegorocznych dożynek będą Małgorzata Marciniak i Damian Bączyk.Małgorzata Marciniak wraz z mężem Szymonem prowadzi gospodarstwo rolne położone we wsi Gola. Obecnie gospodarstwo Pani Małgorzaty posiada 30 ha gruntów własnych.  W gospodarstwie prowadzona jest produkcja zwierzęca i roślinna. Hodowla  zwierzęca obejmuję 32 szt. bydła i 110 szt. trzody chlewnej. Rolnicy uprawiają zboża, kukurydzę. Posiadają także łąki. Pani Małgorzata korzysta z programów wsparcia finansowego PROW  prowadzonego przez Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w zakresie modernizacji gospodarstwa, w zakresie zapobiegania zniszczeniu potencjału produkcji rolnej przed ASF.


Damian Bączyk mieszka w Łobzie. Po uzyskaniu wykształcenia średniego przejął gospodarstwo rodzinne i wspólnie z żoną Anną ma 75 hektarów. Gospodarstwo państwa Bączyków jest zmechanizowane. Zajmuje się produkcją mleka i hodowlą bydła opasowego. W produkcji roślinnej dominują uprawa zboża, kukurydzy i buraków cukrowych. Damian Bączyk ma troje dzieci: 2 córki: Małgorzatę, Ewelinę uczennice Szkoły Podstawowej w Jaraczewie oraz 3-letniego syna Stanisława.  

                    

ZOBACZ TAKŻE: Pijany rzucił rowerem w jadącą kobietę w Jarocinie
 
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy