Reklama

Dostali dofinansowanie, będą odbierać azbest. Zobacz, od kto i na jakich zasadach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Dostali dofinansowanie, będą odbierać azbest. Zobacz, od kto i na jakich zasadach - Zdjęcie główne

Dostali dofinansowanie, będą odbierać azbest. Zobacz, od kto i na jakich zasadach | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Jarocinie dostało dofinansowanie i będzie odbierać od nas azbest. Trzeba tyko złożyć wniosek. Zobacz, gdzie i na jakich warunkach.

Reklama

Eternit zawiera azbest, a ten jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego zalecane jest, aby usuwać go z dachów. Niektórzy już to zrobili.

To jednak tylko połowa problemu, bo niebezpieczny materiał trzeba jeszcze wywieźć z posesji na wyznaczone wysypisko. Taką usługę będzie świadczyło Starostwo Powiatowe w Jarocinie. 

Będą bezpłatnie odbierać azbest. Dostali niemałe dofinansowanie

Po raz pierwszy dofinansowanie do usługi wywiezienia zdjętych z dachów wyrobów zawierających azbest z posesji mieszkańców starostwo uzyskało w ubiegłym roku. Wówczas było to 49 tysięcy złotych.

Środki pochodziły z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowe 21 tysięcy złotych dołożono z budżetu samorządu. To wystarczyło na wywiezienie około 200 ton azbestu z terenu powiatu jarocińskiego.

Tym razem dofinansowanie jest znacznie większe, bo wynosi 140 tysięcy złotych. Do czego powiat zamierza dołożyć jeszcze 60 tysięcy złotych, co daje łączną kwotę 200 tysięcy złotych na wywożenie azbestu z naszych posesji.

Co prawda trzeba to rozłożyć na 2 lata, bo tyle będzie trwał program „Usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu powiatu jarocińskiego w latach 2021-2022”.

Będą bezpłatnie odbierać azbest. Można składać wnioski

Rozpoczęcie bezpłatnego odbierania azbestu od mieszkańców powiatu jarocińskiego uzależnione jest od terminu rozstrzygnięcia przetargu, który wyłoni wykonawcę usługi.

Już teraz można jednak składać wnioski o usunięcie azbestu z posesji. Należy je kierować do Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (62) 747-24-31 lub (62) 740-79-39.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy