Reklama

Rodzice i nauczyciele sami uszyli ludowe stroje dla dzieci

Opublikowano:
Autor:

Rodzice i nauczyciele sami uszyli ludowe stroje dla dzieci  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Tradycyjnie już z okazji Dnia Dziecka Szkoła Podstawowa w Dobieszczyźnie zorganizowała festyn rodzinny. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem „My Wielkopolanie” i była podsumowaniem całorocznego projektu realizowanego w szkole.

Spotkanie rozpoczął występ uczniów w wielkopolskich strojach regionalnych, które zostały uszyte przy udziale rodziców i nauczycieli. Młodzi artyści zaprezentowali tradycyjne pieśni i tańce ludowe.

Nie zabrakło też niespodzianek. Na holu szkoły ustawiony został stół z wielkopolskimi potrawami. Można było tam kupić pajdę chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz posmakować placka drożdżowego, kompotu z rabarbaru i herbaty miętowej.

Szereg atrakcji przygotowano też dla najmłodszych. Były między innymi dmuchany zamek i trampolina, występ iluzjonisty oraz malowanie twarzy i pokaz przeprowadzony przez strażaków z OSP Dobieszczyzna. Dzieci mogły się też poczęstować lodami i napojami, które ufundowała rada rodziców, która działa przy Szkole Podstawowej w Dobieszczyźnie.

W organizację festynu włączyli się również harcerze z Jarocińskiej Organizacji „Rodło”, którzy oprócz tego, że zapewnili oprawę muzyczną, to zorganizowali różne zabawy dla dzieci. Na nieco starszych czekała z kolei strzelnica i sprawnościowy konkurs rodzinny „Mama, tata i ja”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE