Na terenie gminy Jaraczewo znajdują się dwie przychodnie lekarskie. Jedna jest w Rusku a druga w centrum gminy. W tej ostatniej niemal zawsze pacjentów przyjmowało dwóch lekarzy.
Miesiąc temu zmarł jaraczewski lekarz
Ponad miesiąc temu zmarł znany i ceniony lekarz Marek Bartkowiak. Wielu pacjentów ze smutkiem przyjęło informacje o śmierci szefa przychodni.
- Kiedy pomyślę „lekarz rodzinny” to widzę właśnie doktora Bartkowiaka i to nie tylko dlatego, że przez dekady był również moim lekarzem pierwszego kontaktu. Zawsze z ogromną troską podchodził do pacjentów, czuło się w tej wizycie autentyczne zainteresowanie - wspominał jeden z mieszkańców.
Od razu jednak pojawiły się też pytania - kto przejmie pacjentów nieżyjącego lekarza? Czy jest szansa na nowego doktora w przychodni w Jaraczewie?
Nie jest tajemnicą, że wiele placówek zabiega o zatrudnienie osób z odpowiednim wykształceniem. Lekarzy w kraju zwyczajnie brakuje. - Z moich obserwacji wynika, że na terenie wiejskim jest jeszcze trudniej pozyskać osobę po studiach medycznych i specjalizacji - tłumaczy portalowi osoba z branży.
W przychodni w Jaraczewie teraz przyjmuje jeden lekarz - Konrad Link. Czy jest szansa, że inny lekarz wesprze w najbliższym czasie doktora? Takie pytanie skierowaliśmy do Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu.
Czy w przychodni w Jaraczewie będzie nowy lekarz?
Jak informuje rzecznik prasowy NFZ, pracownicy kaliskiej delegatury Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia pozostają w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym NZOZ w Jaraczewie.
- Pan Konrad Link poinformował nas, że od kwietnia będzie wspierał go dodatkowy lekarz, co pomoże zapewnić dostęp do świadczeń medycznych. Próbuje on także pozyskać kolejnych lekarzy - informuje Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy NFZ oddział w Poznaniu.
W tej chwili podmiot w Jaraczewie ma pod opieką 4.438 pacjentów.
- Zalecana liczba deklaracji u jednego lekarza to 2500. Przy dobrej organizacji personel w obecnym składzie zapewni tym pacjentom odpowiednią opiekę. Zatrudnienie na stałe dodatkowego lekarza byłoby z pewnością sporym ułatwieniem – dodaje rzeczniczka.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.