Reklama

Jarocin Festiwal 2021. Czy pandemia pokrzyżuje plany organizatorów? "Wieści nie są optymistyczne, bo młodzież nie chce się szczepić."

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy istnieje zagrożenie, że Jarocin Festiwal 2021 zostanie odwołany? Obowiązujące obostrzenia mogą mocno pokrzyżować plany organizatorów.

Reklama

Jarocin Festiwal 2021. Czy impreza się odbędzie? To pytanie zadaje sobie dzisiaj zapewnie nie tylko wielu stałych bywalców wydarzenia. Wiele festiwali muzycznych zarówno w Polsce, jak i na całym świecie zostaje odwołanych drugi rok z rzędu przez pandemię koronawirusa. W piątek informację o odwołaniu tegorocznego wydarzenia podał organizator Off Festiwal w Katowicach. Na miesiąc przed Jarocin Festiwalem 2021 powstaje pytanie, czy i ten event podzieli losy innych odwołanych imprez.

Zapowiedziani artyści, przygotowany line-up z podziałem na to, kto gra którego dnia, uruchomiona sprzedaż biletów oraz informacje o tym, że na jeden dzień imprezy wejściówek już nie ma a na drugi dzień zostało ich tylko sto. Tak mniej więcej prowadzone jest wydarzenie na Facebooku dotyczące Jarocin Festiwal 2021 - Wszyscy jesteśmy optymistami i wierzymy w to, że można zorganizować ten festiwal - mówi nam osoba związana z wydarzeniem. Czy do branży przenikają jakieś nieoficjalne informacje na temat zniesienia obecnych wymogów? - Branża mocno na to naciska, ale z drugiej strony, rząd dość jasno mówi, że o poluzowaniu nie może być mowy, bo młodzi nie chcą się szczepić.

Rozporządzenia rządowe a Jarocin Festiwal

Według obecnych regulacji, które obowiązują od 5 czerwca 2020 roku na koncerty na świeżym powietrzu może wejść maksymalnie 250 osób, nie wliczając w ten limit tych, którzy już się zaszczepili (obiema dawkami). Do tego osoby przebywające na terenie imprezy powinny mieć zasłonięte usta i nos za pomocą maseczki oraz nie powinno być strefy gastronomicznej.

Wysłaliśmy zapytanie do organizującej Jarocin Festiwal agencji Good Taste Production między innymi w sprawie tego, jak zamierzają dopilnować, by wszystkie rządowe regulacje zostały spełnione, jednak jak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. 

Mówi się, że od 16 czerwca ma zostać uruchomiona specjalna aplikacja, która będzie pozwalała szybko zweryfikować, czy konkretna osoba jest, czy nie jest po szczepieniu przeciwko Covid-19. Niewykluczone, że organizatorzy imprez masowych będą mogli sczytywać tzw. QR kody, które pozwolą wpuszczać np. na teren koncertów osoby zaszczepione.

- Myślę, że jeśli to dojdzie do skutku, wtedy służby - policja, sanepid - będą mogły szybko dokonać kontroli, ile osób jest na imprezie i czy limit niezaszczepionych nie został przekroczony - mówi rozmówca Gazety. Organizator, który przekroczy dopuszczalne limity, może zostać ukarany wysoką grzywną.

Pewnym paradoksem jest to, że jak zauważają nasi rozmówcy limit dotyczy imprez nienumerowanych, bez miejsc. Teoretycznie wystarczyłoby na terenie festiwalu ustawić krzesełka i co drugie pozostawić wolne, by obejść obowiązujące wymogi. - Ale chyba nikt sobie tego nie wyobraża na rockowym festiwalu - dodaje nasz rozmówca. 

Nieoficjalnie: Jeśli utrzymają się obecne restrykcje, to Festiwal się nie odbędzie

Z nieoficjalnych informacji, które krążą w kuluarach można się dowiedzieć, że jeżeli obecne restrykcje zostaną utrzymane, to Jarocin Festiwal 2021 może nie dojść do skutku. - Mam nadzieję, że tak się nie stanie. Wszyscy czekamy na koncert Hey. To byłoby naprawdę wielkie wydarzenie, świetnie wpisujące się w historię naszego festiwalu - mówi Monika, która już wcześniej zapkupiła karnet na JF. 

- Na tę chwilę, z aktualnym limitem 250 osób plus szczepieni, festiwal jest niemożliwy - mówi Gazecie osoba związana z organizacją wydarzenia. - Cała branża czeka, ale wieści nie są optymistyczne, bo młodzież nie chce się szczepić. Zakładając, że JF będzie zorganizowany dla 10 tys. publiczności, to w obecnych warunkach mogłoby wejść na niego 250 osób niezaszczepionych i 9.750 szczepionych. Tymczasem im młodsza grupa ludzi, tym mniej zaszczepionych – dodaje nasz rozmówca

Byłby to drugi rok z rzędu bez imprezy. W ubiegłym roku miało miejsce pięćdziesięciolecie pierwszej edycji Wielkopolskich Rytmów Młodych. Czy czarny scenariusz się potwierdzi i impreza zostanie odwołana? Odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać w najbliższych dniach.

Władze miasta póki co nie otrzymały żądnych informacji o tym, że Jarocin Festiwal 2021 mógłby się nie odbyć. 

[AKTUALIZACJA 13.00]

W Urzędzie Miejskim w Jarocinie odbyło się dzisiaj spotkanie władz miasta z organizatorem Jarocin Festiwal - Good Taste Production.

 

- Na razie festiwal nie jest zagrożony. Organizator jest zdeterminowany, żeby wydarzenie się odbyło zgodnie z obowiązującymi reżimami sanitarnymi. Szczegóły zostaną przedstawione niebawem w osobnym komunikacie Good Taste Production – mówi Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina.  

[AKTUALIZACJA, wtorek 15 czerwca, godzina 14:15]

Organizator Jarocin Festiwal 2021 - agencja Good Taste Production opublikowała specjalny komunikat. Możemy w nim przeczytać:

W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że podczas tegorocznej edycji Jarocin Festiwal udział w wydarzeniu mogą wziąć zarówno zaszczepieni, jak i niezasczepieni. Festiwal odbywa się planowo w dniach 16-18 lipca 2021 r.

Liczba osób niezaszczepionych może być ograniczona ze względu na rządowe regulacje w tej kwestii, których aktualizacje cały czas śledzimy.

Oznacza to, że na razie Jarocin Festiwal jest zaplanowany bez zmian a na teren imprezy zostaną wpuszczeni zarówno zaszczepieni, jak i w jakimś limicie ci, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionki. Organizator prosi, żeby osoby niezaszczepione uzupełniły informacje w ankiecie. Dotyczy to też osób, które jeszcze się nie szczepiły lub nie zamierzają tego robić, a mają w planach zakupić bilet. Ankieta dostępna jest [TUTAJ]

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy