Reklama

Co dalej z budową mieszkań czynszowych na Siedlemińskiej w Jarocinie? Jest decyzja

Opublikowano:
Autor:

Co dalej z budową mieszkań czynszowych na Siedlemińskiej w Jarocinie? Jest decyzja - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Projekt budowy mieszkań czynszowych w gminie Jarocin byłby dawno zakończony - przynajmniej jego pierwszy etap. Byłby - bo nie jest. Latem ubiegłego roku firma, która wygrała przetarg na wykonanie II etapu budowy przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie, opuściła placu budowy. Minął prawie rok, czy inwestycja zostanie dokończona?

 

 

Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planowało wybudować łącznie 366 mieszkań. Miały się one znaleźć w następujących lokalizacjach: 96 w Siedleminie, 120 w I etapie przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie, 42 przy ul. Leszczyce w Jarocinie oraz 108 w II etapie przy ul. Siedlemińskiej.

 

 

 

W założeniach JTBS-u były mieszkania o powierzchni 34 m2 i 55 m2 z indywidualnym ogrzewaniem oraz licznikami wody i prądu, co ma umożliwić lokatorom samodzielne rozliczanie się. Opłata czynszowa wyliczona została w granicach od 11 do 12 zł za metr kwadratowy.

 

 

Najpierw pobudowane zostało osiedle w Siedleminie. Później przy ulicach Leszczyce i Siedlemińskiej. Z drugim etapem inwestycji przy Siedlemińskiej pojawił się jednak poważny problem.

 

 

 

Przetarg na wykonanie wygrał poznański deweloper - firma Family House. Na początku wszystko wyglądało dobrze, ale latem ubiegłego roku ekipy prawie z dnia na dzień opuściły plac budowy.

 

 

Nie była to jedyna inwestycja na terenie Jarocina, której wykonania podjęła się Family House. Drugą była rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Tam w tym samym czasie i okolicznościach poznański deweloper zrezygnował z kontynuowania robót [więcej TUTAJ].

 

 

 

Po niespełna roku Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego znalazło wykonawcę, który podjął się dokończenia budowy osiedla 108 mieszkań czynszowych przy ulicy Siedlemińskiej.

 

 

 

Prezes Jerzy Wolski na fanpage JTBS-u napisał:

 

„Podpisaliśmy umowę z nowym wykonawcą na dokończenie budowy dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Siedlemińskiej (II etap) w Jarocinie. Został przekazany także plac budowy. Dokończenie inwestycji będzie realizował lokalny wykonawca - konsorcjum trzech firm z Goliny: Investic Sp. z o.o., PPHU Dorja, Vektor S.C. Termin zakończenia budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowano koniec kwietnia 2020 roku.”

 

 

 

 

Na mieszkania czekają osoby, które złożyły wniosek w JTBS-ie, a jest ich, jak podaje spółka, ponad 1.000.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE