Reklama

Chcą więcej pieniędzy za budowę studni w gminie Kotlinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne jarocinska.pl

Chcą więcej pieniędzy za budowę studni w gminie Kotlinie - Zdjęcie główne

Chcą więcej pieniędzy za budowę studni w gminie Kotlinie | foto uniwersalne jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że gmina Kotlin będzie musiała poszukać dodatkowych środków na budowę dwóch studni w Magnuszewicach i Kotlinie

Reklama

Samorząd Kotlina dużo inwestuje w sieć wodociągowa. Wójt Kotlina bardzo często podkreśla, że jednym z głównych zadań samorządu jest zaopatrzenie mieszkańców w wodę dobrej jakości. Gmina wybudowała nową stację uzdatniania wody w Woli Książęcej, wyremontowała w Kurcewie i Wyszkach. Teraz przyszedł czas na Magnuszewice i Kotlin. W ubiegłym roku gmina pozyskała 600 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wykonanie dwóch odwiertów studni głębinowych w Magnuszewicach.

Chcą więcej pieniędzy za budowę studni w gminie Kotlinie

Samorząd rozpisał już dwa przetargi na to zadanie. Składają się one z dwóch części, bo do postępowania dopisano jeszcze wykonanie odwiertu w Kotlinie. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, ponieważ oferenci za realizację zadania chcieli więcej niż samorząd ma w swoim budżecie. W ubiegłym tygodniu otwarto oferty, które wpłynęły na drugie postępowanie. Sytuacja znów się powtórzyła. Póki co gmina jeszcze nie zdecydowała, czy unieważni postępowanie, czy też dołoży brakujące środki.
Samorząd ma obawy, że kolejne unieważnienie może spowodować, że nie uda się inwestycji zrealizować w wyznaczonym terminie, a gmina nie chce stracić pozyskanych pieniędzy.


Zdanie              Środki gminy        kwoty zaproponowane przez oferenta
Magnuszewice  640 tys. zł            789.726,76 zł
Kotlin               240 tys. zł             386.394,83 zł             

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy