Reklama

Były kandydat na burmistrza wyrzucony z jarocińskiego PiS-u

Opublikowano: 11 grudnia 2017 09:57
Autor:

Były kandydat na burmistrza wyrzucony z jarocińskiego PiS-u - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Prawo i Sprawiedliwość. PiS Jarocin. Jarociński PiS. Członkowie PiS Jarocin. PiS na Ziemi Jarocińskiej

Zmiany w składzie osobowym jarocińskiego komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Zarząd Okręgowy na ostatnim posiedzeniu podjął uchwałę o usunięciu z partii jednego ze swoich członków. Chodzi o Tomasza Gogulskiego z Żerkowa - dowiedział się portal.

 

- Potwierdzam, że została podjęta taka decyzja. Chodzi o kwestie wewnętrzne partii i w sprawie szczegółów proszę pytać naszego sekretarza okręgu Błażeja Wojtyłę - mówi w rozmowie z portalem Lidia Czechak, radna miejska i sekretarz komitetu terenowego PiS w Jarocinie.

 

Tomasz Gogulski był w przeszłości dwukrotnie kandydatem na burmistrza Żerkowa. W ostatnich wyborach w 2014 roku, w których startował z ramienia Komitetu PiS, zrobił najgorszy wynik. Uzyskał wówczas 153 głosy. Nie został też radnym powiatowym. Złożył za to protest wyborczy [ZOBACZ TUTAJ].

 

Co sądzi o decyzji zarządu? Tego nie udało nam się póki co dowiedzieć, bo Gogulski nie odbiera telefonu.

Tymczasem dzisiaj (poniedziałek 11 grudnia) w jarocińskim komitecie PiS-u wybory. - Raczej nie należy się spodziewać rewolucji - mówi z rozmowie z portalem jeden z członków partii.

 

Więcej o sprawie wkrótce.

[AKTUALIZACJA 11:00]

Z naszą redakcją skontaktował się Tomasz Gogulski. Jak się okazuje, nie tylko były kandydat na burmistrza Żerkowa stracił miejsce w PiS.  Dotyczy to również żerkowskiego koła partii i kilku działaczy z Jarocina.

Komentarz Tomasza Gogulskiego dotyczący jego odwołania wkrótce na naszym portalu.  

ZOBACZ TEŻ - Były burmistrz uniewinniony. Obecny: Będziemy się odwoływać [TUTAJ]

[12:32]

Oświadczenie Tomasza Gogulskiego

Do tej pory (poniedziałek rano) nie otrzymałem skutecznie doręczonej uchwały o moim odwołaniu czy uzasadnienia o takiej treści ze strony PiS-u, a także możliwych przesłanek, jakiś czas temu miałem być zaproszony na zarząd. Ponadto gdyby nawet, to zgodnie ze statutem PiS, mam 7 dni na odwołanie, a komitet polityczny 30 dni na jego rozpatrzenie. Tym samym nie jest to prawomocne na dzień dzisiejszy. Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że wyrzucono wszystkich członków koła PiS w Żerkowie, co stanowi ponad 30% wszystkich członków, bo PiS Jarocin ma tylko około 20 członków, (dla porównania ZJ ma ponad 100), a także część z Jarocina, których to podawał, stosując podwójne standardy, Janusz Krawiec, któremu wiele razy w życiu pomogłem ale ten podziękował mi w swoisty sposób - knując. (…)

Od wielu lat bezinteresownie pomagałem wszystkim, którzy się do mnie zwrócili o pomoc, była to głównie walka z urzędami o należne prawa obywateli. PIS jako partia działająca na podstawie ustawy o partiach politycznych korzysta z wielomilionowych dotacji. Podstawą działania jest statut i na podstawie niego - widząc niekorzystne dla społeczeństwa zmiany kadrowe - chociażby w powiecie ostatnia lawina skarg, składaliśmy i ponawialiśmy, jako koło PiS w Żerkowie wnioski oparte o statut. Statut przewiduje obowiązki członka z których wzorowo ja i koło Żerków się wywiązywaliśmy i prawa z których chcieliśmy bezskutecznie skorzystać. Jakich praw zamierza PiS przestrzegać, skoro nie przestrzega przez siebie spisanego statutu? Wnioski składaliśmy od stycznia 2016, a wiec od 2 lat i zamiast je rozpatrzyć uznano, że lepiej jest wyrzucić członków. W PiS Jarocin są ludzie, co do których toczą się postepowania CBA i prokuratur, a także z wieloletnimi zaległościami w składkach, którzy powinni być co najmniej zawieszeni, a dziś będą wybierać siebie do zarządu. Nie znam żadnej okoliczności działania przeze mnie na szkodę PiS, a co więcej, to ja byłem w tym marazmie najaktywniejszym członkiem np. otwierałem terenowe biuro poselskie, zaskarżałem wybory, działałem z upoważnienia PiS jako terenowy pełnomocnik wyborczy, reszta nie robiła nic stali z boku. Pis jako założenia nie jest zły tylko ludzie w pis są nieodpowiedni. W PiS Jarocin jest wiele patologii i to na pewno nie dobra zmiana dla społeczeństwa i nie rozwój, a marazm i układy. Są też osoby dobre, ale to wyjątki, do tych wyjątków należy Pan Poseł Piotr Kaleta, ówczesny senator, aktywny na rzecz rodziny i społeczeństwa, któremu jako jedynemu mogę podziękować.

(skróty pochodzą od redakcji)

ZOBACZ TEŻ - PiS wyrzuca członków przed wyborami. Warszawa naciskała [TUTAJ]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +9 / -1

  burmistrz

  153 głosy kandydat na burmistrza. buehehehehehe. Gratuluje kandydata PISowi. oby takich więcej

 • 4 lata temu | ocena +9 / -0

  upocony kulfon

  Żegnam, jam nie godzien był wam rzemyków od sandałów wiązać. a co dopiero w pisie by.

 • 4 lata temu | ocena +5 / -5

  też członek

  Janu$zek go wystawił. Sam Janu$zek nie umie nic załatwić dla kogoś, chyba że dla siebie, bo po co miał sie narażać wiec wolał jak ten pisze na warszawe. Przecież było zebranie w pitzerii - bo pis nie miał rok biura - o co tylko p. Tomasz pisał - to przecież i JANU$ZEK i reszta sprzedajnej pisowskiej chołoty CHWALIŁ TE PISMA ŻE DOBRZE ZE PISZE a on nie musi sie podpisywać. Wielka odwaga żep. Tomasz umiał sie zawsze podpisać, a nie anonimowe donosy czytaj okrągli i pzpr w pis.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -4

  tylko PIS żadnych kelnerów

  Chodzi o to by jakiś kelner jak ostatnio nie zabrał głosów np pani Czechak, kelner wbił nóż w plecy PISowi

 • 4 lata temu | ocena +14 / -7

  jarociniak

  Najwieksza patologia jarocinskiego PIS,to lidka,krawiec oraz klan kulków.

 • 4 lata temu | ocena +17 / -14

  WYBORCA

  Przyszłoroczne wybory wygra ZIEMIA JAROCIŃSKA z Panem ADAMEM PAWLICKIM na czele,nie pomoże PIS,PO,CZERWONI ANI ZIELONI.

 • 4 lata temu | ocena +14 / -6

  post PZPR

  Tak działa czerwona postkomuna w Jarocinie mieniąca się prawymi i sprawiedliwymi. Gość dowiaduje sie z gazety ze go wurzucili. Oczywiście potrzebne miejsce dla weterynorza i listonosza na liste powiatową

 • 4 lata temu | ocena +10 / -4

  cytacik

  Krawiec: cytuję ideami pis sie nie najesz

 • 4 lata temu | ocena +16 / -5

  Do Wojtyły :

  A gdzie uchwała o wyrzuceniu członka PZPR Drzazgi - za nie płacenie składek, $zymczka, Krawca ?

 • 4 lata temu | ocena +17 / -5

  Tom

  Przyszła kryska na Matyska... i tyle.

 • 4 lata temu | ocena +34 / -7

  pyszałek

  ciekawe rzeczy! z wielkim zaciekawieniem przeczytałem newsa bo od wielu lat obserwuje jak jarocinski pis jest rozgrywany przez burmistrza. ludzie z pis są na garnuszku zj zasiadając w radach nadzorczych spółek podległych burmistrzowi a do niedawna o zgrozo współtworzyli z nim koalicję. Podręcznikowym przykładem tego była próba wsadzenia w struktury pis byłego starostę i start jego w wyborach ewidentnie wymierzony przeciwko liderce pis Lidii Czechak. Powiał wicher zmian mamy nowego premiera może w jarocinie pis też spostrzeże, że jest u władzy i może wiele zrobić dla miasta. Ciekawe kto jeszcze wyleciał... szaleńcy to nadają się do cyrku razem z małpami do pokazów za pieniądze a nie do samorządu. J. Piłsudski mawiał: „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

 • 4 lata temu | ocena +30 / -6

  .

  I bardzo dobrze, że zrobili czystkę. Już dawno powinno to nastąpić.