Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, dlatego policja robi wszystko, aby ich wyeliminować. Czasami stróżom prawa pomagają świadkowie jazdy "na podwójnym gazie". Tak było w tym przypadku.
Pijany motorowerzysta przewoził pasażerkę. Przewrócili się na jezdnię
- We wtorek, 25 lipca, kilka minut przed godziną 19.00, dyżurny jarocińskiej komendy poinformowany został o uniemożliwieniu dalszego kierowania motorowerem nietrzeźwemu kierowcy w Witaszycach, na ul. Kolejowej - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.
Gdy na miejsce dojechali policjanci, zastali tam kobietę, która uniemożliwiła dalszą jazdę 41-latkowi z gminy Jarocin i wskazała niechlubnego bohatera tego zdarzenia.
Zgłaszająca zauważyła, jak motorowerzysta z wraz z pasażerką jechali na jednośladzie.
- Kierujący miał jednak problem zapanować nad swoim pojazdem i w pewnym momencie doprowadził do wywrócenia się motoroweru. Zarówno mężczyzna, jak i jadąca z nim kobieta upadli na ziemię. Obserwująca zdarzenie kobieta zauważyła, że mężczyzna po podniesieniu się miał problem utrzymać się w pozycji stojącej. Gdy kolejny raz próbował odjechać z miejsca, kobieta natychmiast podeszła do niego i uniemożliwiła kierowcy dalszą jazdę, wyjmując przy tym kluczyki ze stacyjki - relacjonuje funkcjonariuszka.
Kierowca schował się przed policjantami
Mężczyzna najwyraźniej nie miał ochoty tłumaczyć się policjantom. Schował się przed nimi w pobliskim budynku. Jednak chwilę później został zatrzymany. Mundurowi przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Wykazało ono, że właściciel motoroweru kierował nim mając w swoim organizmie 2,94 promila alkoholu.Jego nieodpowiedzialna podróż zakończyła się zarzutami kierowania pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto, za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także wysokie świadczenie finansowe.
Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie
Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu. Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.