Reklama

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą z nagrodą Samorządu Województwa Wielkopolskiego

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 listopada odbyła się gala rozdania nagród w XXII konkursie Samorządu Województwa Wielkopolskiego, promującym „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Jednym z laureatów konkursu po raz kolejny została Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Reklama

Kapituła konkursu uhonorowała nagrodą w wysokości 5000 zł projekt realizowany przez bibliotekę w 2020 roku – zatytułowany „Na wielkopolskim szlaku – spotkania i wyprawy regionalistyczne z pasją”.

O projekcie

Projekt ten był dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i jego głównym założeniem było poznawanie historii najbliższej okolicy i Wielkopolski. W ramach jego realizacji przy bibliotece powstał Klub Regionalistyczno-Krajoznawczy DOLIWA, który opracował trzy broszury opisujące gminę (są one dostępne online na stronie biblioteki). Zorganizowano także dwie wyprawy autokarowe oraz jedną rowerową, podczas których wraz z przewodnikami poznawano ważne miejsca, historię i zabytki naszego regionu. W związku z pandemią odbyły się także dwie wycieczki wirtualne, które umożliwiły dalsze poznawanie lokalnej historii i zabytków. Kolejnym ważnym etapem były wykłady otwarte dotyczące m.in. historii nowomiejskiego kościoła, rodu Rozdrażewskich, czy wielkopolskich dworków, które wygłosili znawcy tematu.

Moc atrakcji

Dla najmłodszych uczestników zorganizowano grę terenową z historię w tle oraz warsztaty garncarskie, a także piknik z okazji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą. Odbył sią także konkurs dokumentujący wspomnienia rodzinne dotyczące II wojny światowej. Zmontowano i udostępniono na Youtube film dokumentujący wspomnienia mieszkańców gminy z tego czasu. Dla dzieci przeprowadzono także spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską związane z wielkopolskimi tradycjami i zwyczajami związanymi z świętem 11 listopada. Realizacja projektu w czasie trwania pandemii nie należała do najłatwiejszych, mimo to udało się zrealizować wszystkie zakładane działania.

Bibliotece serdecznie gratulujemy zwycięstwa.

Zobacz "Ocalić od zapomnienia - II wojna światowa we wspomnieniach mieszkańców gminy Nowe Miasto nad Wartą" - film, który powstał w ramach projektu TUTAJ.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy