Reklama

Klub Doliwa wyda foldery o gminie [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

Klub Doliwa wyda foldery o gminie [GALERIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Klub Regionalistyczno-Krajoznawczy „Doliwa” pracuje nad wydaniem folderów o gminie Nowe Miasto nad Wartą.

 

 

Jedną z ciekawych inicjatyw Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą jest utworzenie Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Jego głównym celem działania jest odkrywanie zagadek historycznych, poszerzanie wiadomości o historii regionu oraz gromadzenie pamiątek związanych z Nowym Miastem.

 

 

Klub skupia lokalnych historyków, regionalistów, fotografów, a przede wszystkim miłośników regionu. Głównie mają się oni skupiać na tworzeniu i gromadzeniu opracowań, fotografii, map, broszur i innych źródeł. Wszystko po to, aby dokumentować historię gminy i okolicy.

 

 

29 lipca odbyło się spotkanie organizacyjne Klubu Regionalistyczno-Krajoznawczego. Wzięło w nim udział ponad 20 osób. Co ciekawe chęć udziału w kolejnych spotkaniach zgłosiło kilka nowych osób.

 

 

W ubiegłym tygodniu odbyło się drugie spotkanie Klubu Regionalistyczo-Krajoznwaczego. Tym razem miało ono miejsce w jednej z filii biblioteki w Boguszynie. Na spotkaniu zaprezentowano nazwę i logo klubu. Klub nazywa się "Doliwa" . Projekt wykonała Natalia Rybarczyk. Zebranie dotyczyło przede wszystkim treści, które mają zostać zawarte w wydanych folderach.

 

 

 

 

Klub "Doliwa" planuje przygotować 5 broszur o gminie Nowe Miasto. Członkowie proszą więc mieszkańców o nieodpłatne podzielenie się fotografiami zgromadzonymi w prywatnych archiwach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci. Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE