Reklama

Starostwo w Jarocinie ma nową twarz. Kontroler rzecznik na zlecenie starosty

Opublikowano: pt, 14 kwi 2017 10:22
Autor:

Starostwo w Jarocinie ma nową twarz. Kontroler rzecznik na zlecenie starosty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Powiat jarociński. Samorząd w Jarocinie. Starostwo powiatowe w Jarocinie. Rzecznik starosty jarocińskiego

W związku z zmianami w Zarządzie Starostwa Jarocińskiego - zaszły także zmiany w polityce medialnej - wobec czego zwracam się do Państwa, jako przedstawicieli lokalnych mediów, by od tej pory wszelkie pytania dotyczące Starostwa Jarocińskiego, a także ewentualne wywiady ze Starostą lub vice Starostą - uzgadniać wcześniej ze mną. 

Ja ze swojej strony mogę zapewnić, że zrobię wszystko, by przepływ informacji odbywał się sprawnie.

Liczę także na bardzo dobrą i bezproblemową współpracę między Starostwem Jarocin, a mediami...”

Tak wita się z mediami za pośrednictwem poczty elektronicznej Jacek Szczepaniak – który przedstawia się jako nowy rzecznik Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Szczepaniak odmówił portalowi ujawnienia swojej dotychczasowej kariery zawodowej. Jarociniacy, zwłaszcza ci interesujący się lokalną sceną muzyczną, mogą kojarzyć nową twarz starostwa z zespołu S.O.U.L, bo Szczepaniak jest basistą grupy.

Obecny rzecznik podkreśla, że ma doświadczenie w pracy z mediami i przypomina, że przez chwilę sam był dziennikarzem, korespondentem powiatowym nieistniejącego już dziennika regionalnego. W samorządzie jarocińskim pojawił się przed rokiem. Pracował w Centrum Integracji Społecznej. Potem, już na zlecenie starostwa, jako kontroler.

- Byłem zaskoczony, bo Jacka znałem z zupełnie z innej strony, zawsze w T-shircie i jeansach, a tu nagle pojawia się gość w garniturze, pod krawatem z legitymacją kontrolera - wspomina były pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które to było kontrolowane przez Szczepaniaka.

Poprzedni starosta zlikwidował wydział promocji powiatu (odpowiedzialny również za kontakty z mediami), a sprawy związane z pijarem przekazał do prywatnej spółki, której pierwszym prezesem był kuzyn byłego szefa powiatu Bartosza Walczaka [ZOBACZ TUTAJ]. Pracują tam do dzisiaj osoby, które wcześniej zajmowały się promocją w urzędzie.

- Jestem pełniącym obowiązku rzecznika, nie mam etatu, to jest praca na zlecenie, na kilka najbliższych miesięcy. Potem starosta planuje ogłosić konkurs na to stanowisko – tłumaczy Szczepaniak, pytany o szczegóły angażu.

W samorządowym środowisku mówi się o powiązaniach rodzinnych między Szczepaniakiem, a wicestarostą Mirosławem Drzazgą. "Teraz zarząd powiatu zatrudnił specjalnego kontrolera - siostrzeńca żony wicestarosty Drzazgi " - pisze w mediach społęcznościowych wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Te rodzinne powiązania komentował też publicznie burmistrz Adam Pawlicki, w trakcie jednej z sesji na której radni opiniowali odwołanie dyrektora PCPR Przemysława Masłowskiego. - Jak to w PiS-ie – powiedział szef gminy.

Co na to nowy rzecznik? - Nie chce nawet tego komentować – odpowiada Szczepaniak i dodaje, że wszystkie dokumenty z nim związane podpisuje obecny starosta Teodor Grobelny.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE