Reklama

Andrzej Rosiewicz na Dzień Seniora. Kolejne wydarzenia dla jarociniaków 60+

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Andrzej Rosiewicz na Dzień Seniora. Kolejne wydarzenia dla jarociniaków 60+ - Zdjęcie główne

Andrzej Rosiewicz na Dzień Seniora. Kolejne wydarzenia dla jarociniaków 60+ | foto Materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejna gratka dla miłośników starych przebojów. W poniedziałek 14 listopada z okazji Dnia Seniora w Jarocinie wystąpi znany piosenkarz Andrzej Rosiewicz. Osoby 60+ mogą już odbierać bezpłatne wejściówki.

Reklama

Niedawno gościem była Teresa Lipowska, aktorka najbardziej znana z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak Miłość". Wcześniej osoby 60+ z gminy Jarocin miały okazję zadawać pytania znanemu satyrykowi Jackowi Fedorowiczowi oraz aktorce i autorce książek dla dzieci - Laurze Łącz. Nie samymi spotkaniami senior żyje. Kilkaset osób dobrze bawiło się na koncercie śląskich przebojów w wykonaniu Jacka Silskiego. W listopadzie będzie znów okazja, aby pobujać się w rytm starych przebojów. Z okazji Dnia Seniora wystąpi piosenkarz estradowy, gitarzysta, tancerz, satyryk, kompozytor i choreograf.

Kim jest Andrzej Rosiewicz?

Andrzej Rosiewicz ukończył SGGW w Warszawie na Wydziale Melioracji Wodnych. Równocześnie uczęszczał przez pięć lat do szkoły muzycznej na śpiew solowy. Karierę estradową rozpoczął jeszcze w dzieciństwie w 1953, w Zespole Pieśni i Tańca "Dzieci Warszawy", gdzie występował przez 11 lat.

W okresie studiów w latach 60. można go było zobaczyć w warszawskich klubach jazzowych i restauracjach. Kilkukrotnie występował na festiwalu Jazz Jamboree. W 1972 za wykonanie utworu „Samba wanna blues” otrzymał nagrodę Komitetu ds. Radia i Telewizji na 10. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Od 1978 poświęcił się karierze solowej. Najpopularniejsze jego przeboje: „Najwięcej witaminy”, „Czy czuje pani cha-chę”, „Zenek blues”, „Chłopcy radarowcy”, „Wincenty Kalemba” (znana jako „Pieśń o zachodnich bankierach” lub „Graj cyganie graj”) oraz „Czterdzieści lat minęło...” z czołówki serialu Czterdziestolatek (1975). Wielu na pewno kojarzy również słynną "Pierestrojkę", którą Andrzej Rosiewicz wykonał dla Michaiła Gorbaczowa. 

Obecnie 78-letniego już piosenkarza można sporadycznie usłyszeć w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, dla których tworzy piosenki satyryczne komentujące wydarzenia polityczne oraz piosenki o miłości do ojczyzny i religijne.

Do Jarocina Andrzej Rosiewicz przyjedzie w poniedziałek, 14 listopada. Koncert w Jarocińskim Ośrodku Kultury zostanie zorganizowany z okazji Dnia Seniora. Początek o godz. 17.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują wejściówki, które można odbierać w JOK-u. 

 

 

Co jeszcze zaplanowano w Jarocinie dla seniorów?

W sobotę 19 listopada w ramach III Jarocińskiego Festiwalu Podróżniczego seniorzy będą mogli porozmawiać z Krzysztofem Wielickim. Spotkanie w Jarocińskim Ośrodku Kultury rozpocznie się o godz. 18.00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w JOK-u i w Kamienicy Kultury. 

W programie zajęć dla osób 60+ jest również cykl warsztatów świątecznych. We torek 22 listopada, w godz. 10.30-13.00, można się będzie nauczyć robienia makramy. Z kolei w poniedziałek 9 grudnia zaplanowano zajęcia, na których tematem głównym będzie pakowanie prezentów (godz. 11.00-13.00). W środę 14 grudnia, w godz. 12.00-14.00) będzie okazja, aby wykonać świąteczne wianki.

Podobnie, jak w przypadku koncertu z oferty mogą skorzystać osoby powyżej 60. roku życia z gminy Jarocin. Chętni mogą się zgłaszać osobiście w JOK-u lub telefonicznie pod nr. tel. (62) 747-30-02. 

 

Zadanie jest podejmowane w ramach realizacji projektu pn.: „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie: 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. Organizatorem działań jest Fundacja 750-lecia Jarocina we współpracy z Biblioteką Publiczną w Jarocinie.  

 

ZOBACZ TEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy