Reklama

Aktorka Teresa Lipowska przyjedzie do Jarocina na spotkanie z seniorami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Do tej pory u jarocińskich seniorów gościli satyryk Jacek Fedorowicz oraz aktorka i pisarka Laura Łącz. W październiku starsi mieszkańcy gminy Jarocin będą się mogli spotkać z Teresą Lipowską, znaną m.in. z roli Barbary Mostowiak w popularnym serialu "M ja Miłość".

Reklama

Centrum Usług Społecznych w Jarocinie zaprasza do Jarocińskiego Ośrodka Kultury we wtorek 18 października. Spotkanie z Teresą Lipowską, znaną aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, rozpocznie się o godz. 17.00. Jest ono adresowane do osób 60 + mieszkających w gminie Jarocin. Ilość miejsc ograniczona. Darmowe wejściówki można odebrać w JOK-u.

Aktorka Teresa Lipowska przyjedzie do Jarocina na spotkanie z seniorami

Teresa Lipowska to bez wątpienia jedna z największych gwiazd w Polsce. Zagrała wiele ról, ale ostatnio głównie kojarzona jest z Barbarą Mostowiak, w którą wciela się od 2000 roku w serialu "M jak miłość". Na ekranie zadebiutowała już jako 13-latka. Zaczynała jako statystka w filmie "Pierwszy start" Leonarda Buczkowskiego. W 1955 ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi, a dwa lata później studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. W latach 60. zaczęła występować w Teatrze Telewizji, pracowała też w Teatrze Polskiego Radia. W 2007 obchodziła jubileusz 50-lecia pracy zawodowej na scenie. W 2010 została wyróżniona nagrodą Wielki Splendor przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia, a w 2017 uhonorowano ją odznaką „Za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Pięć lat temu swoją premierę miała książka „Nad rodzinnym albumem”, będąca wywiadem z aktorką przeprowadzonym przez Ilonę Łepkowską. Aktorka rzadko opowiada o swoim życiu prywatnym. Wiadomo jednak, że jest mamą jednego syna i babcią dwojga wnuków. Podczas spotkania w Jarocinie będzie z pewnością okazja, aby porozmawiać o tajnikach zawodu i ciekawostkach z planów filmowych.  

Seniorzy z gminy Jarocin spotkali się z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem i aktorką Laurą Łącz

Do tej pory seniorzy mieli okazję spotkać się ze znanym satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, a także Laurą Łącz - autorką książek dla dzieci oraz aktorką, która od 20 lat występuje w serialu "Klan". Na spotkaniach w Jarocinie promowali swoje książki. Była możliwość zakupu wydawnictw i otrzymania dedykacji z autografem. Na obu spotkaniach sala widowiskowa JOK-u była wypełniona, a widzowie świetnie się bawili słuchając anegdot z życia filmowego, radiowego oraz tajników pracy pisarskiej.      

Spotkania ze znanymi osobami dla osób 60+ odbywają się w ramach realizacji projektu pn.: „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie: 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. Organizatorem działań jest Fundacja 750-lecia Jarocina we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.      

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy