Reklama

Wyszły na ulicę, aby ostrzec kobiety przed rakiem. Marsz Różowej Wstążki w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nieco później niż zwykle, bo w połowie listopada, a nie w październiku odbył się Marsz Różowej Wstążki zorganizowany przez Klub Amazonka w Jarocinie.

Reklama

Poprzedziła go msza w kościele św. Marcina, którą sprawował proboszcz - ksiądz prałat Dariusz Matusiak. Kapłan podkreślił, jak ważna jest w chorobie jest obecność drugiego człowieka. Przyznał, że jest pod wrażeniem solidarności i wsparcia, jakiego panie walczące z rakiem udzielają sobie wzajemnie. W Eucharystii uczestniczyła starosta Lidia Czechak.

Marsz Różowej Wstążki w Jarocinie

W trakcie przemarszu ulicą Śródmiejską panie rozdawały różowe balony oraz ulotki poświęcone profilaktyce raka piersi. Zaśpiewały również swój hymn:

W sercu was ludzie noszę
W sercu za wami proszę
Z serca piosenki śpiewam
W sercu urazy nie mam

Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,
Wszystkich ludzi uszczęśliwię,
Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba
I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

Sercem do was przemawiam
Serce miłością zaprawiam
Do serca troski zbieram
Serce me dla was zamiera.

Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,
Wszystkich ludzi uszczęśliwię,
Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba
I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

 

 

 

W ciągu minionych kilku miesięcy panie uczestniczyły w dwóch projektach dofinansowanych z budżetu gminnego i Regionalnego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Ten realizowany ze środków wojewódzkich realizowany był we współpracy z pleszewskim klubem. Dzięki temu amazonki mogły uczestniczyć w rehabilitacji, ale i różnego rodzaju zajęciach usprawniających takich jak nordic walking, joga czy fitness. Korzystały również z basenu i kręgielni. Były również zajęcia z psychologiem.  

Wyszły na ulicę, aby ostrzec kobiety przed rakiem

Klub Amazonka w Jarocinie co roku organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy oraz wakacyjny turnus rehabilitacyjny. Najbliższy zaplanowano na przełomie czerwca i lipca w Międyzdrojach. O zmarłych koleżankach amazonki pamiętają nie tylko w czasie dorocznej mszy św., ale również odwiedzają ich groby zapalając na nich znicze. Co roku odbywa się też turniej pod hasłem „Ustrzelić raka”. Wcześniej zaprzyjaźnione klubu z Wielkopolski spotykały się w Mieszkowie, a od dwóch lat na strzelnicy jarocińskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego

Działają już ćwierć wieku

Na wtorek 7 grudnia amazonki mają zaplanowane spotkanie opłatkowe. Będzie to zarazem 25. rocznica utworzenia organizacji. Świąteczne zebranie założycielskie odbyło się bowiem 3 grudnia 1996 roku. Obchody jubileuszowe odbędą się w przyszłym roku. Stowarzyszenie zrzesza obecnie 54 osoby. Jak podkreśla prezes Józefa Grygiel jest to niewielka część z chorujących kobiet, a nowotwory piersi stwierdzane są u coraz młodszych pacjentek. Dlatego zarząd myśli o tym, aby z akcjami uświadamiającymi jak ważne jest samobadanie piersi wejść do szkół ponadgimnazjalnych.

Informacje można znaleźć na stronie internetowej oraz profilu facebookowym. Telefon kontaktowy: 602/723-331.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy