Reklama

997 nie połączy z policją. Od dzisiaj ważne zmiany

Opublikowano:
Autor:

997 nie połączy z policją. Od dzisiaj ważne zmiany  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Policja. Numery alarmowe. Służby ratunkowe. Centrum Powiadamiania Ratunkowego

 

Od dzisiaj (13 listopada) mieszkańcy powiatu jarocińskiego, dzwoniąc pod alarmowy numer 997, połączą się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu, a nie jak dotychczas z policją.

 

 

W pierwszej połowie roku Urząd Wojewódzki w Poznaniu informował, że od kwietnia do grudnia będzie trwał proces przełączania numeru alarmowego 997 do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Numer 997 działa nadal, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. "Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb. Dyspozytorzy z policji będą otrzymywali z CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, w których zagrożone jest życie, zdrowie, mienie, bezpieczeństwo lub porządek publiczny" - czytamy w kwietniowym komunikacje UW w Poznaniu.

 

Dzisiaj nastąpiła zapowiadana zmiana. Numer 997 odbierają dyspozytorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu.

 

 

- Jeżeli ktoś będzie chciał się skontaktować z naszą jednostką policji, to należy dzwonić na dwa numery: (62) 749-82-00 lub (62) 749-82-11 - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

 

 

 

W Jarocinie jest odbierany tylko jeden numer alarmowy. Wybierając numer 998 dodzwonimy się do oficera dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej [ZOBACZ TUTAJ]
 


Centra Powiadamiania Ratunkowego apelują, by numer 997 lub 112 wybierać tylko w razie zagrożenia. Według danych bezzasadne połączenia są sporym problem i stanowią około 45 procent zgłoszeń.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE