Reklama

Strażacy z Klęki i Boguszyna szkolili się po sąsiedzku. To były ważne ćwiczenia

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Boguszynie, Krzykosach, Klęce i Sulecinku szkoliło się z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych.

Reklama

W miniony weekend 25 marca w Zespole Szkół w Krzykosach odbyły się zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzykosach warsztaty z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych. Udział w nich wzięł blisko 30 strażaków z OSP Krzykosy, Boguszyn, Klęka oraz Sulęcinek.

Ćwiczenia OSP w Krzykosach

Ćwiczenia rozpoczęły zajęcia teoretyczne, które na celu miały przypomnienie i utrwalenie wiedzy z zakresu powstawania pożaru, zjawisk oraz zagrożeń jakie mu towarzyszą, a także sposobów jego zwalczania.
 
Kolejnym elementem zajęć była prezentacja zjawisk pożarowych, co dla uczestników spotkania było okazją do zaobserwowania zachowania pożaru w różnych momentach jego rozwoju, a także konsekwencji zjawisk jakie może wywołać.
Z kolei część praktyczną podzielono na dwa bloki. Strażacy ćwiczyli techniki gaszenia pożaru oraz działania wewnątrz płonącego pomieszczenia.
 
Najtrudniejszym zadaniem spotkania było przeszukanie piwnicy działając w rotach. Skrajnie niekorzystne warunki panujące w pomieszczeniu - celowo przygotowane przez instruktorów - miały zahartować strażaków przed spotkaniem z trudem jakim jest walka z pożarem. Każdy strażak na własnej skórze przekonał się czym jest silne zadymienie, zerowa widoczność oraz presja czasu, aby jak najszybciej zlokalizować i ewakuować osobę poszkodowaną z pomieszczenia - komentują druhowie z Boguszyna.
 
W rolę instruktorów wcielili się druhowie na codzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Środzie Wlkp. - str. Krzysztof Hofman, st. str. Arkadiusz Potrzebowski, asp. sztab. Mariusz Poll oraz asp. Krystian Senk.
 
ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy