Święto Parówki na stałe wpisało się w kalendarz lokalnych wydarzeń i cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. Impreza od lat organizowana jest przez Zakłady Przetwórstwa Mięsnego "Biegun". Tym razem pogoda nie była sprzymierzeńcem organizatorów. Raz świeciło słońce, a za chwilę padał deszcz.
10. Święto Parówki dedykowane Laurze Urbaniak z Jaraczewa
Wspólna zabawa ma także zawsze wymiar charytatywny. Co roku zbierane są pieniądze na pomoc konkretnemu dziecku, które potrzebuje wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Tegoroczne Święto Parówki jest dedykowane Laurze Urbaniak z Jaraczewa. Ta 2-letnia dziewczynka żyje z wadą serca, krwiakiem nadtwardówkowym oraz powiększonymi i pogrubionymi bruzdami mózgowia. Akcja pomocy jest organizowana we współpracy z Fundacją Ogród Marzeń z Jarocina. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na specjalistyczny wózek do karmienia, rehabilitację oraz turnus.
Służby mundurowe na Święcie Parówki
Co roku Święto Parówki ma jakiś temat przewodni. W zeszłym roku był nim sport. W tym roku królowały "Parówki w mundurkach", czyli strażacko-policyjno-wojskowe atrakcje. Była straż pożarna, policja, wojsko, bractwo kurkowe oraz przedstawiciele 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Tradycyjnie już dzieci chętnie oglądały wóz bojowy. Spore wrażenie na najmłodszych zrobił mobilny symulator zagrożeń. Dzięki „domkowi” funkcjonariusze mogli pokazać najmłodszym, jak w domu rozwija się pożar. Aby realnie oddać zagrożenie, z symulatora wydobywa się dym. Silną reprezentację miała też policja. W Jaraczewie pojawili się jeźdźcy z Ogniwa Konnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
- Komenda powiatowa policji w Jarocinie na dzisiejszy festyn przygotowała wiele atrakcji, główną atrakcją były konie z komendy miejskiej policji w Poznaniu oraz stoisko profilaktyczno edukacyjne dla dzieci i mieszkańców gminy Jaraczewo. Dzieci mogły poukładać puzzle oraz skorzystać z autochodzika, można było również wsiąść do samochodu i motocykla policyjnego – wylicza asp. sztab. Karina Migalska-Cepa z KPP w Jarocinie.
Nie mogło zabraknąć uwielbianego przez dzieci sierżanta Pyrka.
Było również coś dla miłośników historii. Grzegorz Szymczak, przedstawiciel 15. Pułku Ułanów Poznańskich, opowiadał o działalności i historii pułku. Można było obejrzeć pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego. Były występy, piana party, dmuchańce, loteria z super nagrodami, koło szczęścia, hot-dogi i parówki, występ orkiestry dętej i mażoretek, pokaz musztry wojskowej. Prawdziwą ucztę dla podniebień uczestników przygotowały panie z KGW. Przyszykowały setki potraw z parówką. Dania nie tylko bardzo dobrze smakowały, ale pięknie wyglądały.
- Mamy bigos z parówkami z dodatkiem dziczyzny, parówki w cieście, parówki zapiekane – wylicza Emila Nowicka – przewodnicząca KGW Rusko.
Co przygotowało inne koło?
- Przygotowałyśmy leczo z parówki, parówki w cieście francuskim z serem, ogórkiem oraz papryką – mówi Jolanta Roszak, przewodnicząca KGW Łobzowiec.
Konkurs jedzeniametrowej parówki na czas i loteria fantowa
Sporo emocji było podczas konkursu jedzenia metrowej parówki na czas. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa. Organizatorzy przygotowali rekordową liczbę nagród - tysiąc. Można było wygrać m.in. grill gazowy, hulajnogę elektryczną.Były również imprezy towarzyszące. Jaraczewskie Stowarzyszenie Wędkarskie zorganizowało zawody charytatywno-spławikowo-gruntowe na zbiorniku w Panience. Stowarzyszenie RoweLOVE zorganizowało rajd rowerowy, w którym jechało prawie 100 cyklistów. O godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem "A-TO-My".
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.