Sparta znów zwycięska. Arka Gdynia poległa w Jarocinie

Sport Sparta Jarocin na koniec sezonu daje dużo radości swoim kibicom. Po historycznej, pierwszej wygranej w Ekstralidze rugby, w niedzielę, 13 czerwca zawodnicy Bartosza Włodarka odnieśli drugie zwycięstwo. Tym razem Jarociniacy na własnym boisku pokonali Arkę Gdynia 18:13.

Jarociniacy dobrze rozpoczęli mecz. Już w 6. minucie po celnym kopie z rzutu karnego na prowadzenie Spartę wyprowadził Kacper Włodarek. Jednak kolejne minuty należały do Arki. Posiadanie piłki przez gości z Gdyni jednak nie przynosiło efektu. Wydawało się, że łatwiej będzie po żółtej kartce dla Brendona Snymana, ale to Sparta miała przy grze w osłabieniu szansę, aby podwyższyć prowadzenie. W 26. minucie kop z karnego Włodarka był jednak niecelny. Chwilę po powrocie na boisko Snymana, Jarociniacy przejęli piłkę, z którą w pole punktowe popędził Jacek Idzikowski i było już 8:0. Podwyższenia nie trafił Kacper Włodarek. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa. Jednak tuż przed przerwą piłkę wprost w ręce rywala podał Daniel Trybus, a Arka zdobyła przyłożenie i poprawiła podwyższeniem. Po pierwszej połowie 8:7 dla Sparty.

Po zmianie stron Sparta szybko mogła podwyższyć prowadzenie. Jednak zaledwie kilka metrów przed polem punktowym, piłka wypadła do przodu Danielowi Jaworskiemu. W 53. minucie po celnym kopie z karnego na prowadzenie wyszli goście. Jednak w 61. minucie odpowiedział przyłożeniem Snyman. Ładną akcję gospodarzy zwieńczył właśnie zawodnik z RPA. Ponownie jednak podwyższenia nie trafił Włodarek, więc wynik wciąż był na kontakcie. Jednak w końcowych minutach meczu lepiej prezentowali się rugbiści Sparty. W końcu udało się przypieczętować zwycięstwo. Uczynił to Idzikowski, dla którego było to drugie przyłożenie w niedzielnym meczu. W ostatniej akcji meczu goście zmniejszyli rozmiary porażki, wykorzystując rzut karny. Trzy punkty dały im punkt bonusowy w defensywie. Ostatecznie Sparta wygrała 18:13. Jest to drugie zwycięstwo ekipy z Jarocina w sezonie 2020/2021. Przed dwoma tygodniami Sparta wygrała z Juvenią Kraków.

W niedzielę, 20 czerwca Sparta rozegra ostatni mecz w tym sezonie Ekstraligi. Rywalem będzie Skra Warszawa. Początek spotkania w Jarocinie o 14:00.